Kadir Şeker’in öldürdüğü Özgür Duran’ın annesine saldırı

Ayşe Dırla adındaki kadını darp ettiğini gören Kadir Şeker tarafından bıçaklanıp öldürülen Özgür Duran'ın annesi Mübeyyen Güner Dalkılınç saldırıya uğradı. Dalkılınç'ın Ayşe Dırla'nın kız kardeşi Figen Dırla'nın saldırısına uğradığı iddia edildi.

Kadir Şeker’in öldürdüğü Özgür Duran’ın annesine saldırı

Konya’da geçen yıl 5 Şubat’ta Piri Reis Parkı’nda sevgilisi Ayşe Dırla’ya bağırarak küfreden ve kameriyeyi yumruklayan Özgür Duran’a müdahale etmek isteyen Kadir Şeker, boğuşma sırasında Duran’ı kalbinden bıçaklayarak öldürdü.

Olay sonrası tutuklanıp hakkında ‘kasten adam öldürme’ suçundan iddianame hazırlanan Şeker, yargılandığı Konya 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nce ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı. Şeker’in cezası, olayın haksız tahrik altında gerçekleşmesi nedeniyle 15 yıla, iyi hal hükümleri uygulanarak 12,5 yıla düşürüldü.

Ayşe Dırla-Özgür Duran

Gerekçeli kararın tebliğ edilmesinin ardından Konya Cumhuriyet Başsavcılığı, kararla ilgili İstinaf Mahkemesi’ne başvurdu. Başsavcılığın başvurusunda, Kadir Şeker’e verilecek cezada, Cumhuriyet Savcısı’nın mütalaası doğrultusunda haksız tahrik indiriminin üst seviyeden uygulanması istendi. Mahkemenin verdiği kararın bozulması ve haksız tahrik indiriminin en üst seviyeden uygulanması durumunda, Kadir Şeker’e verilen ceza, iyi hal hükümleri de uygulanarak, 10 yıla düşecek.

SAÇINI YOLDU, BURNUNA KAFA ATTI

Dava dosyasının bir numaralı tanığı Ayşe Dırla’nın kız kardeşi Figen Dırla, geçen cumartesi günü Antalya’da yaşayan Özgür Duran’ın annesi Mübeyyen Güner Dalkılınç’ı darp etti.

Oğluna yemek götürmek için evden çıkan Dalkılınç, Kadir Şeker hakkında yürütülen ve takipsizlik kararı verilen ‘kiralık katil’ soruşturmasında adı geçen Ayşe Dırla’nın kız kardeşi Figen Dırla ile Yeşildere Mahallesi’nde sokak üzerinde karşılaştı.

Dalkılınç’ın önünü kesen Dırla, tehdit ettiği Dalkılınç’ı dövdü. Kadının saçını kopartan ve tokasını kıran Dırla, burnuna da kafa attı. Hastaneden darp raporu alan Mübeyyen Güner Dalkılınç, emniyete giderek Figen Dırla’dan şikayetçi oldu. Figen Dırla hakkında, kasten yaralama ve tehdit suçlarından soruşturma başlatıldı.

“OĞLUN GİBİ SENİ DE ÖLDRSEK NE YAZAR?”

Mübeyyen Güner Dalkılınç, sokakta oğlunu ararken karşısına Ayşe Dırla’nın kardeşi Figen Dırla’nın çıktığını belirterek, şunları söyledi: Bir anda bana saldırmaya başladı. “Oğlun gibi seni de öldürsek ne yazar?” dedi ve yakamdan tutup kafa attı. Tokamı kırıp, saçımı yoldu. Hakaret ve tehditlerde bulundu. Ben yine de bu işin peşini bırakmayacağım. Bunların korktuğu bir şey var ki bize saldırıyorlar. Açıkça ‘Oğlunu biz öldürttük’ diyor. “Kadir Şeker’i biz tuttuk” der gibi itiraf ediyorlar. (DHA)

Kadir Şeker hakkındaki 'kiralık katil' soruşturmasında karar İlginizi Çekebilir Kadir Şeker hakkındaki 'kiralık katil' soruşturmasında karar

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...