Kahramanmaraş’ta orman yangını

Kahramanmaraş'ta ormanlık alanda yangın çıktı. Havadan 6 helikopter ve 1 uçağın da müdahale ettiği yangın kontrol altına alıdı.

Kahramanmaraş’ta orman yangını

Yangın, öğleden sonra Çamlıbel Mahallesi’ndeki ormanlık alanda çıktı. İhbar üzerine olay yerine Kahramanmaraş ile Osmaniye’den çok sayıda arazöz ve yangın söndürme işçisi sevk edildi.

Ekiplerin karadan başlattığı söndürme çalışmalarına havadan 6 helikopter ile 1 uçak destek verdi. Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürü Mustafa Koç, ihbarın ardından yangın yerine giderek incelemelerde bulundu.

SOĞUTMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Henüz neden çıktığı belirlenmeyen yangında şu ana kadar yaklaşık 30 hektarlık bir alan zarar görürken, yoğun çalışmalar sonrası yangın kontrol altına alındı. 200 işçi, 30 arazöz, 3 iş makinesi, 6 helikopter ile 1 uçağın müdahale ettiği yangın bölgesinde soğutma çalışmaları devam ediyor.

Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürü Mustafa Koç, “Yangın öğle saatlerinde çıktı. Arazi sarp ve aşırı rüzgar vardı.  6 tane helikopterimiz devamlı çalıştı. Yaklaşık 30 tane arazözümüz de çalışmaya devam ediyor. Yangın kontrol altına alındı. Allah’a şükür herhangi bir can ya da mal kaybımız olmadı. Bu, bizim için çok sevindirici bir durum. Soğutma çalışmaları biraz daha sürer” diye konuştu. DHA

Hatay'da örtü yangınında 3 hektar alan zarar gördü İlginizi Çekebilir Hatay'da örtü yangınında 3 hektar alan zarar gördü Tarlasındaki yangını söndürmek isterken öldü İlginizi Çekebilir Tarlasındaki yangını söndürmek isterken öldü

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...