Karantinada olması gereken 6 kişi uygulamada yakalandı

DÜZCE'de testleri pozitif çıkan ve temaslı olan 6 kişi, karantinada olması gerekirken uygulama noktasında yakalandı. 6 kişi karantina yurduna götürüldü. 

Karantinada olması gereken 6 kişi uygulamada yakalandı

Düzce’de polis, D-655 yolu Çamköy mevkiinde yaptığı uygulamada durdurduğu 2 araçta 6 kişinin karantinada olması gerektiğini tespit etti. Bir otomobilde bulunan 4 kişi ile diğer otomobilde bulunan 2 kişi araçlarında bekletilerek sağlık ekiplerine haber verildi.

Karantinada olması gerekirken sokağa çıkan kişi, “Bu olay gelinimde. Ama gelinim dahil hiçbirimizde bir belirti yok. Bugün 5’inci gün. Temaslı olarak geçiyoruz. Ben kendi hayatımı, eşimin hayatını tehlikeye atmam” dedi.

“DIŞARIDA NE İŞİNİZ VAR?”

Polisler ise, “Düzce’de vaka sayısı artıyor. Siz temaslısınız. Dışarıda ne işiniz var?” diye cevap verdi.

Sağlık ekipleri, 6 kişiyi karantina yurduna götürürken, polis ekipleri ise sokağa çıkma kısıtlaması ile karantina kurallarını ihlal etmeleri nedeniyle işlem yaptı.

Yapılan uygulamalarda sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal eden 28 kişiye toplam 88 bin 200 TL ceza işlem uygulanması için tutanak tutuldu. DHA

İçişleri Bakanlığı'ndan kısıtlama açıklaması İlginizi Çekebilir İçişleri Bakanlığı'ndan kısıtlama açıklaması Kısıtlama saatinde dikkatsizlik zincirleme kazaya neden oldu İlginizi Çekebilir Kısıtlama saatinde dikkatsizlik zincirleme kazaya neden oldu

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Corona Düzce Haber İçişleri Bakanlığı istanbul Polis Sağlık uygulama
Loading...