Kışla içinde yangın çıkaran şüpheli, 13 gün önce de aynı yeri yakmaya çalışmış

Ankara'nın Polatlı ilçesinde, Topçu ve Füze Okulu Komutanlığı sınırındaki otları tutuşturarak yangın çıkaran ve suçüstü yakalanan Kemal Ünal Y. (28), emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi. Kemal Ünal Y.'nin 13 gün önce de aynı yeri yakma girişiminde bulunduğu ortaya çıktı. Kemal Ünal Y. hakkında ev hapsi kararı verildi.

Kışla içinde yangın çıkaran şüpheli, 13 gün önce de aynı yeri yakmaya çalışmış

Polatlı Topçu ve Füze Okulu Komutanlığı sınırları içindeki ormanlık alanda dün akşam saatlerinde yangın meydana geldi.

Kışlanın güney sınırındaki tel örgülerin arkasından içeride yangını çıkarırken fark edilen Kemal Ünal Y., kaçmaya çalışırken çevredeki vatandaşlar tarafından suçüstü yakalandı.

Şüpheli, çağrılan polis ekiplerine teslim edilerek gözaltına alındı. Kışla içindeki yangın ise komutanlığa ait itfaiye aracı ve Polatlı Belediyesi itfaiye ekibinin müdahalesiyle büyümeden söndürüldü.

“KİMSEDEN TALİMAT ALMADIM”

Kemal Ünal Y., emniyette işlemleri tamamlandıktan sonra adliyeye sevk edildi. Şüphelinin  emniyetteki ifadesinde “Kimseden talimat almadım. Kendi iradem ile yaktım. Bir sebebi yok. Yakmamın ardından gelip vatandaşlar müdahale etti. Kimseden bir talimat almadım” dediği öğrenildi.

Kemal Ünal Y.’nin, geçen 16 Temmuz’da da aynı bölgede yangın çıkarmaya çalışırken gözaltına alındığı ve ifadesinin ardından serbest bırakıldığı öğrenildi.

Kemal Ünal Y.’nin, 7 kez ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ suçunun yanında ‘hırsızlık’, ‘kasten yaralama’ gibi suçlardan da suç kaydının bulunduğu belirtildi.

Şüphelinin cezai ehliyetinin olup olmadığının Adli Tıp Kurumu raporu ile belirleneceği bildirildi.

EV HAPSİ VERİLDİ

Polatlı Topçu ve Füze Okulu Komutanlığı sınırında yangın çıkardığı gerekçesiyle gözaltına alınan Kemal Ünal Y., savcılık sorgusundan sonra tutuklama talebi ile mahkemeye sevk edildi. Nöbetçi mahkemece şüpheli Kemal Ünal Y. hakkında ev hapsi kararı verildi.

BAŞSAVCILIK: AKIL SAĞLIĞI ARAŞTIRILIYOR

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Polatlı 58’inci Topçu ve Füze Okulu Komutanlığı sınırları içinde meydana gelen yangına ilişkin soruşturmayla ilgili açıklama yaptı.

Açıklamada, yangın ile ilgili Polatlı Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma işlemlerine başlandığı hatırlatılarak, olayın faili olduğu tespit edilen şüpheli K.Y.Ü.’nün gözaltına alındığı hatırlatıldı.

Açıklamada, “Akıl hastalığı bulunup bulunmadığı araştırılan şüpheli hakkında ‘kamu malına zarar verme’ ve ‘genel güvenliğin kasten tehlikeye sokulması’ suçlarından çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza hakimliğince ‘konutu terk etmeme’ adli kontrol tedbiri uygulanmasına karar verilmiştir” denildi. DHA

Ankara'da askeri kışlaya sabotaj girişimi İlginizi Çekebilir Ankara'da askeri kışlaya sabotaj girişimi