Sözcü Plus Giriş

Köpeklerle oynayan 3 çocuğa tırmıkla saldıran hemşire tutuklandı

Kütahya'daki boş bir arazide köpeklerle oynayan 7 ve 10 yaşlarındaki 3 çocuğa tırmıkla saldırıp, yaraladığı iddiasıyla gözaltına alınan hemşire, çıkarıldığı mahkemece kasten yaralama suçlamasıyla tutuklandı. Hemşirenin çocukların köpekleri dövüştürdüğünü iddia ederek korumaya çalıştığını söylediği öğrenildi.

Güncellenme: 23:13, 23/03/2021
Köpeklerle oynayan 3 çocuğa tırmıkla saldıran hemşire tutuklandı

Akkent Mahallesinde yaşayan H.K.A. (10), E.Y. (10) ve Y.A.Y. (7) boş arazide köpeklerle oynarken, iddiaya göre aynı mahallede oturan hemşire, aracıyla evinin önüne geldi. Boş arazide, köpeklerle oynayan çocukları gören hemşire, aracından çıkardığı tırmıkla 3 çocuğa saldırırken, H.K.A. ve E.Y.’yi sırtından yaralandı.

Çevredekilerin ihbarıyla gelen polis ekiplerince gözaltına alınan hemşire, ifadesi için polis merkezine götürüldü. Yaralı çocuklar ise sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılarak tedaviye alındı.

KASTEN YARALAMA SUÇUNDAN TUTUKLANDI

Emniyette işlemleri tamamlanan hemşire, sevk edildiği mahkemece kasten yaralama suçlamasıyla tutuklanarak cezaevine gönderildi. Hemşirenin köpekleri dövüştürdüğünü iddia ettiği çocuklara, hayvanları korumak amacıyla saldırdığını söylediği öğrenildi.

“DEFALARCA DARBE ALMIŞ, KAN REVAN İÇİNDEYDİ”

Çocuklarına yapılan saldırının ardından büyük şaşkınlık yaşayan aileler, yaşananları anlattı. Yaralı çocuklardan H.K.A.nın babası Rahmi A., şunları söyledi:

* Oğlum, saat 14.30 civarında bir hemşire tarafından vahşice saldırıya uğradı. Saldırı anında çarşıdaydım. Eşim aradı ve oğlumun başından geçen olayı anlattı. Ben de hemen eve geldim. Evimin önünde sivil polisler vardı.

* Polisler, zanlının karakola götürüldüğünü ve bizim hastaneye giderek, darp raporu alacağımızı söylediler. Çocuğumun sırtını açtığımda tırmık izleri net bir şekilde görülüyordu. Defalarca darbe almış ve kan revan içindeydi. Bayılmak üzereydim, çocuğum bu acıya nasıl dayandı bilmiyorum.

* Saldırgan kadının hemşire olduğu için mesleğinden men edilmesini ve gereken cezayı almasını yüce adaletimizden ve savcılarımızdan istiyorum. Gerekenin yapılacağından şüphem yok. Allah bir daha ne benim çocuğuma ne de başkalarının çocuklarına böyle bir bela vermesin. Allah insanlarımızı böyle canilerden korusun.

“ÇOCUKLARIMIN PSİKOLOJİLERİ BOZULDU”

Hemşirenin saldırdığı iddia edilen E.Y. (10) ve Y.A.Y.’nin (7) babası Süleyman Y. ise olay sonrası 2 çocuğunun da psikolojilerinin bozulduğunu söyledi.

Oğullarının arkadaşıyla birlikte boş arazide köpeklerle oynadığını anlatan Süleyman Y., şöyle konuştu:

* Oğlum arkadaşıyla beraber parkta köpeklerle oynarken, kırmızı bir araçla gelen ve hemşire olan şahıs, arabasından tırmığı alıp, önce oğluma, sonra da arkadaşına vurmaya başlamış. Bu esnada tabi çocuklarımız çok korkmuş. Epey bir pataklamış.

* Tabi ben bunları duyunca çılgına döndüm. Saldırganın memur olduğunu öğrendim. Bu kişinin nasıl bir vicdan sahibi olduğunu merak ediyorum. Vahşice, 7- 8 yaşlarında üç çocuğa saldırmış. Bu nasıl bir insanlık. Bir insan nasıl bunu yapabilir.

* Aracından tırmığı alıp, vahşice saldırıyorsun. Ben yüce adaletimize inanıyorum. Yüce adaletimiz bu kişiye gereken cezayı verecektir. Gereğinin yapılmasını ve mesleğinden de menedilmesini istiyorum.

* Çocukların psikolojileri bozuldu. Çocuklarımız, ‘Nasıl bir daha dışarı çıkacağız’ diyor. Öldüreceğim diye tehdit etmiş. Bu kişinin en ağır cezayı almasını istiyorum.

Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor. DHA

İlginizi ÇekebilirHemşirenin yaptıkları 'pes' dedirtti! Gözaltına alındıHemşirenin yaptıkları 'pes' dedirtti! Gözaltına alındı