Kurban Bayramı öncesi otogarda yoğunluk sürdü

Kurban Bayramı öncesi 15 Temmuz Demokrasi Otogarı'nda başlayan yoğunluk bugün de devam ediyor. Yolcuların bazıları bilet fiyatlarından, bazıları da otobüsün zamanında kalkmamasından yakındı.

Kurban Bayramı öncesi otogarda yoğunluk sürdü

Otobüs şoförü Tahir Yalçın, “Bayram öncesi fazlasıyla bir yoğunluk söz konusu. İnsanlar pandemi sürecinde uzun bir süredir memleketlerine gidemediler yasaklardan dolayı. Şu anda fazlasıyla bir talep söz konusu. Talepleri karşılamaya çalışıyoruz. Tabi ki, insanları evlerine sağ salim ulaştırmak için çabalıyoruz. Bundan dolayı biz de tabi ki, mutluyuz. Bu yoğunluğu uzunca süredir yaşamıyorduk. Böyle bir sürecin sonunda böyle bir yoğunluğu görmek çok güzel” ifadelerini kullandı.

Ek seferlerin de mevcut olduğunu belirten Yalçın, “Taleplere kayıtsız kalmamaya çalışıyoruz. 18 saatlik bir Adıyaman yolculuğumuz var. Trafiğin yoğunluğuna göre de bu değişiyor, uzayabiliyor. Haliyle bizde de bir yorgunluk söz konusu ama insanlardaki bu kavuşma, özlem hasreti dindirebilmenin mutluluğu gerçekten çok güzel bir şey” dedi.

Yalçın kullandığı otobüste boş koltuk olmadığını da dile getirdi.

“İNŞALLAH BU PANDEMİ SÜRECİ BU BAYRAMDA SON BULUR”

Bileti internet üzerinden aldığını kaydeden ve Sinop yoluna çıkmayı bekleyen İsmail Kılıç ise “İki bayramdır memlekete gidemiyorum. Annem ve babam orada yaşıyor, onları göremiyordum. Onları görmek için gidiyorum” dedi.

Otogarın yoğunluğuna da değinen Kılıç “Hayat Eve Sığar uygulamasından çok riskli bir bölgede olduğumuzu gördüm. Herkesin Kurban Bayramı mübarek olsun. Allah sağlık sıhhat versin herkese. İnşallah bu pandemi süreci bu bayramda sona ermiş olur” şeklinde konuştu.

“ÇOLUK ÇOCUK PERİŞAN OLDUK”

Van’a giden bir yolcu ise otobüsünün bir buçuk saattir kalkmadığını belirterek “Ben bileti 1 buçuk ay önce aldım geç kalmayalım, gidelim diye ama bir buçuk saattir otobüs kalkmıyor. Bizim gibi 40 kişi var, hepsi bekliyor. Çoluk çocuk perişan olduk, oturacak yer bile yok. Zaten kalabalık bir de corona virüsü var biliyorsunuz” diye konuştu.

“BİLET FİYATLARI YAKLAŞIK OLARAK 2 KATINA ÇIKMIŞ DURUMDA”

Çanakkale’ye anneannesinin yanına gittiğini dile getiren öğrenci Arda Uzunoğlu ise “Bileti rahat bulabildim ama fiyatlar çok yüksekti. Ondan biraz zorluk çektim. Normalde bütçemin çok üstünde fiyatlar. Bilet fiyatları yaklaşık olarak 2 katına çıkmış durumda. Anneannemin yanına gidemeyeli 1 yıl olmuştu” dedi. DHA

Afyonkarahisar'da bayram trafiği: 13 saatte 81 binden fazla araç geçti İlginizi Çekebilir Afyonkarahisar'da bayram trafiği: 13 saatte 81 binden fazla araç geçti

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
15 Temmuz Adıyaman Afyonkarahisar Çanakkale Çocuk Corona demokrasi internet izmir kurban öğrenci Sağlık Sinop trafik Van
Loading...