Meslektaşını öldürmüştü… İstenen ceza belli oldu

Baltalimanı Kemik Hastanesi'nde çalışan meslektaşı doktor Kaan Erol’u 75 kez bıçaklayarak öldüren sanık doktor Yavuz Sümter hakkındaki mütalaasını açıkladı. Eylemin canavarca hisle işlenmediği görüşüne varan savcı, Sanığın ‘Kasten öldürme’ suçundan müebbet hapis cezasına çarptırılmasını talep etti.

Meslektaşını öldürmüştü… İstenen ceza belli oldu

İstanbul Sarıyer’de 11 Ekim 2019 tarihinde meydana gelen olayda, Metin Sabancı Baltalimanı Kemik Hastanesi Ortopedi Bölümünde Asistan doktor olarak çalışan Yavuz Sümter, kendisiyle aynı bölümde çalışan meslektaşı Kaan Erol’u 75 defa bıçaklayarak öldürmüştü.

Sümter’in, ‘Canavarca hisle ve eziyet çektirerek kasten öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle tutuklu yargılandığı davada mütalaa açıklandı.

İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuklu sanık Yavuz Sümter, Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile bağlandı. Mahkemede, öldürülen Kaan Erol'un annesi Nilay Erol ile babası Metin Erol ve taraf avukatları hazır bulundu.

Görüşünü açıklayan duruşma savcısı, Sümter ile Erol'un iş yerinde aralarında yaşanan bazı olaylar nedeniyle husumet oluştuğunu, aralarında yaşanan gerginlikler sebebiyle olay günü doktor Erol'un hastanede nöbetçi olduğunu ve doktor dinlenme odasında bulunduğu sırada, sanık doktor Sümter'in, nöbetçi olmadığı halde sırt çantasında küçük balta ile olayda kullandığı bıçağı alarak, Erol'un bulunduğu odaya girdiği anlatıldı.

Mütalaada, sanık Sümter'in, Erol'u vücudunun birçok gölgesinden 75 kez bıçakladığı, hastanenin güvenlik görevlilerin durumu fark ettikleri ve Sümter'e müdahale ettikleri, Erol'un maruz kaldığı bıçak darbeleri sebebiyle öldüğü belirtildi.

75 BIÇAK DARBESİ, CANAVARCA HİS SAYILMADI

Mütalaada, Sümter'in, Erol'u 75 kez bıçaklayarak öldürmüş olmasının tek başına ‘canavarca hisle veya eziyet çektirerek kasten öldürme' suçunun unsurunu oluşturmayacağı ve bu amaçla hareket ettiğini gösterir nitelikte delil bulunmadığı ifade edildi.

“KAMU GÖREVİNDEN DOLAYI ÖLDÜRÜLMEDİ”

Mütalaada, doktor Kaan Erol'un, kamu görevini yerine getirdiği için öldürülmediği belirtilerek, Sümter ile Erol arasında iş sebebiyle kişisel bir husumet olduğu ve Sümter'in iş temposuna dayanamamış olması, bunun sorumlusu olarak Kaan Erol'u görmesinden ötürü eylemi gerçekleştirdiği kaydedildi.

Savcılık, mütalaasında, sanık doktor Yavuz Sümter'in, doktor Kaan Erol'a yönelik işlediği ‘Kasten öldürme' suçundan müebbet hapis cezasıyla cezalandırılmasını talep etti.

Mahkeme, sanık ile avukatlarının esas hakkındaki mütalaaya karşı savunmalarını hazırlamaları için süre vererek duruşmayı erteledi. Sanık Yavuz Sümter'in tutukluluk halinin devamına karar verildi.

“GÖREVİNİN BAŞINDA PARAMPARÇA EDİLDİ”

Duruşmadan sonra adliye önünde konuşan baba Metin Erol, “Bugün maalesef savcının okuduğu mütalaada korkunç şokla çıktık. Savcı evladımızın kamu görevini yapmazken öldürüldüğünü, canavarca hisle öldürülmediğini söyledi. Evladım paramparça edildi. Hem de görevinin başında. 20 saat o hastanede ayakta, önce ameliyata sonra da nöbete gitti. Sabah 4'e kadar görevinin başındaydı. 10 dakika nöbetçi odasına girdiği an, arkasında pusuda bekleyen bu cani giriyor ve yanında getirdiği bıçakla evladımı bilerek isteyerek katlediyor. Bu canavarsa his değil de nedir? Bu savcıyı reddediyorum. Böyle bir mütalaayı kabul etmeme imkan yok” diyerek savcının mütalaasına tepki gösterdi.

Doktoru öldüren doktor SEGBİS'le bağlandığı duruşmadan atıldı İlginizi Çekebilir Doktoru öldüren doktor SEGBİS'le bağlandığı duruşmadan atıldı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...