Muğla’da, “Pandemi, Covid-19” karikatür yarışması

Bu yıl Muğla’da ikincisinin gerçekleştirileceği uluslararası karikatür yarışmasının teması “Pandemi, Covid-19” olarak belirlendi. Yarışmada toplam 32 bin TL ödül dağıtılacak.

Muğla’da, “Pandemi, Covid-19” karikatür yarışması

Muğla Büyükşehir Belediyesi, bu yıl ulusal 6, uluslararası 2'incisini gerçekleştireceği karikatür yarışmasının teması “Pandemi, Covid-19” olarak belirlendi. Son başvuru tarihi 17 Mayıs olan 2. Uluslararası Karikatür Yarışmasında dereceye girenlere toplam 32 bin TL değerinde ödül verilecek.

Geçen yıl yerli ve yabancı karikatüristlerin yoğun ilgi gösterdiği yarışmanın bu yıl ki teması “Pandemi, Covid-19” olarak belirlendi. Bu yıl, ünlü karikatürcüler Gürbüz Doğan Ekşioğlu, Şevket Yılmaz, Sait Munzur Abdülkadir Uslu, Mehmet Selçuk ile mizah yazarı Savaş Ünlü'nün ve Büyükşehir Belediyesi temsilcisinin seçici kurul olarak belirlendiği yarışmada jüri toplanma tarihi 29 Mayıs olarak duyuruldu.

SONUÇLAR 14 HAZİRAN'DA AÇIKLANACAK

Muğla Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada, 14 Haziran 2021 yılında sonuçları açıklanacak yarışmaya amatör ve profesyonel herkesin katılabileceği belirtilirken yarışmaya katılmak isteyenlerin yarışma şartnamesine www.mugla.bel.tr adresinden ulaşabilecekleri açıklandı. Ayrıca, “yarışmacıların şartnameye uygun olarak hazırlanmış eserlerini Muğla Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı Menteşe-Muğla adresine ulaştırmaları gerekiyor” denildi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...