Sözcü Plus Giriş

Önce evleri sonra fırtınada inekleri telef oldu

Adana'nın Kozan ilçesinde geçen yıl orman yangınında evleri yanan Saim (57) ve Arife Nergiz (50) çiftinin ahırında bağlı 6 ineğinden 3ü, dün gece etkili olan fırtınada kopan elektrik telleriyle temas edince telef oldu. Gözyaşı döken Arife Nergiz, "Evim yandığında bu kadar içim yanmamıştı" dedi.

Güncellenme: 14:39, 12/03/2021

Adana’da Kozan’da dün gece saatlerinde etkili olan sağanak ve fırtına hayatı olumsuz etkiledi. Fırtına nedeniyle Çamlarca Mahallesi’nde Saim ve Arife Nergiz çiftine ait ahırın çatısı uçtu. Kopan elektrik telleri de ahırın üzerine düştü. Tellerle temas eden 3 inek, akıma kapılarak telef oldu.

Saim Nergiz, saat 04.30 sıralarında büyük bir gürültüyle uyandıklarını, ahırı kontrol ettiklerinde ineklerinden 3ünün telef olduğunu gördüklerini söyledi.

Gözü yaşlı Arife Nergiz ise 23 Ağustos 2020’de çıkan orman yangınında evlerinin yandığını, şimdi ise 6 ineğinden 3’ünün telef olduğunu belirterek, “Evim yandığında içim bu kadar yanmamıştı” dedi.

İnekler, belediyeye ait iş makinesiyle bulundukları yerden kaldırılarak boş araziye gömüldü.

İlçe Tarım Müdürlüğü ve jandarma ekipleri, fırtınanın zarar verdiği yerlerde incelemelerde bulundu.

İlginizi ÇekebilirMısır'da fabrika yangını: 20 ölüMısır'da fabrika yangını: 20 ölüİlginizi Çekebilir10 köpek yavrusu yangında hayatını kaybetti10 köpek yavrusu yangında hayatını kaybetti
Yayınlanma Tarihi:13:42,