Sözcü Plus Giriş

Önce sırtından bıçakladı ardından iki metre yükseklikten attı

İstanbul Esenyurt’ta, aralarında husumet olduğu öğrenilen Afganistanlı iki grup arasında çıkan kavgada, bir kişi tartıştığı genci sırtından bıçaklayıp, 2 metre yükseklikten aşağı attı. Dehşet anları ise güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.

Güncellenme: 10:05, 04/05/2021

Aralarında daha önceden husumet olduğu öğrenilen Afganistan uyruklu 2 grup 21 Nisan Çarşamba günü Esenyurt İstiklal Mahallesinde karşı karşıya geldi. Gruptakiler arasından başlayan sözlü tartışma kısa sürede yumruk yumruğa kavgaya dönüştü.

Kavga sırasında bir kişi, tartıştığı genci önce sırtından bıçakladı, sonra da yaklaşık 2 metre yükseklikten aşağı attı. Kavgaya karışanlar olay yerinden kaçarken, çevredeki vatandaşlar durumu polis ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen Esenyurt İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, kavgaya karışanları yakalamak için çalışmalara başladı.

6 KİŞİ TUTUKLANDI 5 KİŞİ SINIRDIŞI EDİLDİ

Ekipler çevredeki güvenlik kameralarını inceleyerek olaya karışan şüphelileri kısa sürede tespit etti. Saldırganları yakalamak için farklı 8 adrese baskın düzenleyen ekipler olaya karışan 11 Afgan'ı kısa sürede yakaladı. Gözaltına alınan 11 Afganistan uyruklunun, ülkeye kaçak yollarla giriş yaptığı öğrenildi. Emniyetteki işlemleri tamamlanan 11 Afganistan uyruklu, mahkemeye sevk edildi. 11 kişiden 6'sı çıkartıldıkları mahkemece tutuklanırken, olaya karışan 5 kişi sınır dışı edildi. Yaşanan korku dolu anlar ise bir iş yerinin kamerasına saniye saniye yansıdı.

Yayınlanma Tarihi:09:53,