Paraşütle düşen vatandaş ağaçta mahsur kaldı

Kocaeli’nin Kartepe ilçesinde yamaç paraşütü ile atlayış yapan vatandaş, havada paraşütün kapanması sonrasında, üzerine düştüğü 15 metre yükseklikteki ağacın tepesinde mahsur kaldı. JAK timleri tarafından kurtarılan vatandaşın paraşütle düşme anı ise aksiyon kamerasına yansıdı.

Olay, Kocaeli'nin Kartepe ilçesi sınırlarında bulunan Kartepe Kayak Merkezi Geyik Alanı zirvesinde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, yamaç paraşütü ile atlayış yapan bir vatandaş, kalkış yaptıktan sonra rüzgarın etkisi ile paraşütün kapanması nedeniyle ormanlık alana düştü.

Vatandaş, 15 metre yükseklikteki ağacın tepesinde mahsur kaldı. Olay sırasında kayak pistlerini kontrol etmek için devriyede olan Kocaeli Jandarma Arama Kurtarma (JAK) timi, paraşütle düşen vatandaşı fark ederek hemen kazanın yaşandığı bölgeye ulaştı.

JAK TİMLERİ KURTARDI

Ağacın tepesinde mahsur kalan vatandaş, teknik malzeme ile bulunduğu yerden yara almadan kurtarıldı. Herhangi bir sağlık probleminin olmadığı belirlenen vatandaş daha sonra JAK timlerine ait kar motosikleti ile kayak merkezine götürüldü.

DÜŞME ANI AKSİYON KAMERASINDA

Öte yandan, şahsın paraşütle ormanlık alana düşme anı ise aksiyon kamerasına yansıdı. Vatandaşın kaskında bulunan aksiyon kamerasına yansıyan görüntülerde, vatandaş atlayış yaptıktan kısa süre sonra paraşütünün kapandığı ve düştüğü görülüyor. Ağacın tepesine düşen vatandaş mahsur kalıyor. (İHA)

Askeri helikoptere takılan paraşütçü havada asılı kaldı İlginizi Çekebilir Askeri helikoptere takılan paraşütçü havada asılı kaldı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...