Sözcü Plus Giriş

Park yeri kavgası: 2’si ağır, 9 yaralı

Bursa'da komşu iki aile arasında park yeri anlaşmazlığı nedeniyle çıkan bıçaklı kavgada, ikisi ağır, dokuz kişi yaralandı.

Güncellenme: 14:24, 01/07/2021
Park yeri kavgası: 2’si ağır, 9 yaralı

Olay, saat 09.30 sıralarında merkez Yıldırım ilçesi Mevlana Mahallesi 2’nci Bahçe Sokak’ta meydana geldi. Komşu olan Emre A. ile Murat Ö. arasında park yeri anlaşmazlığı nedeniyle tartışma çıktı. Tarafların ailelerinin de dahil olmasıyla tartışma, 30 kişinin karıştığı kavgaya dönüştü.

Bıçakların da kullanıldığı kavgada iki aileden ikisi ağır, dokuz kişi yaralandı. Mahallelinin ihbarı üzerine bölgeye çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Kavgaya müdahale eden polis, tarafları ayırdı. Sağlık görevlilerinin olay yerinde ilk müdahalesini yaptığı yaralılar, hastanelere kaldırıldı.

Tedaviye alınan yaralılardan bıçaklanan irfan A. ile Murat Ö.’nün sağlık durumları ciddiyetini koruduğu bildirildi. Yunus A., Mehmet A., Muhammet A., Alaattin A., Adem A., Necmettin A. ile Emre A.’nın ise hafif yaralı olduğu belirtildi. Kavganın ardından polis, iki kişiyi gözaltına aldı. Yaralılarla birlikte toplam 11 kişi hakkında işlem yapılacağı bildirildi. (DHA)