Parklar tahrip edildi, belediye başkanı tepki gösterdi

Manisa Turgutlu Belediyesi tarafından merkez ve kırsal mahallelere kazandırılan parklara konulan çocuk oyun ve fitness grupları son bir ay içerisinde kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce tahrip edildi.

Parklar tahrip edildi, belediye başkanı tepki gösterdi

Manisa’nın Turgutlu ilçesine bağlı Selvilitepe, Dalbahçe, Yıldırım, Urganlı, Dağyeniköy, Çampınar, Mustafa Kemal, Derbent, Atatürk ve Kurtuluş mahallelerinde son bir ay içerisinde bazı parklar, kimliği belirsiz kişi ve kişiler tarafından tahrip edildi.

Çocuk oyun grupları içerisinde yer alan salıncaklar kırılırken, kaykay ve fitness grubundaki aletlere çamurla zarar verildi.

“BU MAGANDALARI ANCAK HEP BİRLİKTE DURDURABİLİRİZ”

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, saldırılara tepki gösterdi. Başkan Akın, şunları söyledi:

* Turgutlumuzun çeşitli mahallelerinde ne yazık ki bu hoş olmayan görüntülerle karşılaştık. Yapılan iyilik ve güzellikleri yok etmeye çalışan zihniyetleri Turgutlulu hemşerilerimizin takdirine bırakıyoruz.

* Kimlerin hangi amaçla bu kötülüğü yaptığını bilmiyor ve anlam veremiyoruz. Kamu malına zarar verme suçunu da işleyen kötü niyetli bu kişiler, kendi aileleriniz ve çocuklarınızı da mı düşünmediniz?

* Yapılan hizmetleri, özellikle de çocuklar için yapılan hizmetleri yok etmeye, kırıp dökmeye hiç kimsenin hakkı yok.

* Pandemi nedeniyle uzun zamandır evden çıkamayan çocuklarımızın mutluluğuna engel olan bu magandaları ancak hep birlikte durdurabiliriz.

* Lütfen parklarımıza zarar veren kişi ya da kişileri gördüğünüz güvenlik güçlerimize haber verelim.

* Çocuklarımızın mutluluğuna, oyun alanlarına hep birlikte sahip çıkalım. DHA

Parkta genç kızı bıçaklayan sanığa 15 yıl hapis İlginizi Çekebilir Parkta genç kızı bıçaklayan sanığa 15 yıl hapis

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...