Sinema yasağı 3. kez uzatıldı

Malatya’da, Covid-19 nedeniyle sinema yasağı 3.kez uzatıldı. Valilik tarafından yapılan açıklamada, "Sinema salonlarının faaliyetlerine 1 Nisan 2021 tarihine kadar ara verilmesine İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu tarafından karar verildi" denildi.

Sinema yasağı 3. kez uzatıldı

İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun 18 Kasım 2020 tarih ve 2020/140 no'lu kararı ile kontrollü sosyal hayat döneminin temel prensipleri olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra salgının seyri ve olası riskler göz önünde bulundurularak hayatın her alanına yönelik uyulması gereken yeni kurallar ve önlemler belirlenmiş ve bu kapsamda sektörün talebi doğrultusunda sinema salonlarının faaliyetlerinin de 31 Aralık 2020 tarihine kadar durdurulması kararlaştırılmıştı.

Bilahare İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun 31 Aralık 2020 tarih ve 2020/155 no'lu kararıyla bu süre 1 Mart 2021 tarihine kadar uzatılmıştı.

Bu kapsamda, gelinen aşamada sektörün bu yöndeki talepleri ve salgınla mücadelede alınan tedbirlerin devamının sağlanması ve desteklenmesi amacıyla sinema salonlarının faaliyetlerine 1 Nisan 2021 tarihine kadar ara verilmesine İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu tarafından karar verildi.

KARABÜK’TE DE SALONLAR KAPALI

Karabük Valiliği de sinema salonlarının faaliyetlerine 1 Nisan 2021 tarihine kadar ara verildiğini duyurdu.

Valilikten yapılan açıklamada, “İl Hıfzısıhha Kurulunun 31.12.2020 tarihi ve 133 nolu kararı uyarınca sinema salonlarının faaliyetleri 31 Mart 2021 tarihine kadar uzatılmıştır. Gelinen bu aşamada gerek sektörün talepleri gerekse Kültür ve Turizm Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığının yaptığı görüşmeler sonucunda salgınla mücadelede alınan tedbirlerin devamının sağlanması ve desteklenmesi amacıyla sinema salonlarının faaliyetlerine 1 Nisan 2021 tarihine kadar ara verilmesine karar verilmiştir.” ifadelerine yer verildi. İHA

Sinemaya 1,8 milyonluk yeni destek İlginizi Çekebilir Sinemaya 1,8 milyonluk yeni destek Polonya'da sinema, tiyatro ve oteller yeniden açılıyor İlginizi Çekebilir Polonya'da sinema, tiyatro ve oteller yeniden açılıyor

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Corona Covid-19 Cuma film Karabük kayak Kültür ve Turizm Bakanlığı Malatya Maske Polonya Sanat sinema söz tiyatro yüzme
Loading...