Şişli’de hemşireyi rehin alan sanığa 16 yıl 10 ay hapis cezası

Şişli'de özel tıp merkezinde eski sevgilisinin kız kardeşi olan hemşire Hayrünnisa Can'ı "Bu ve ablası ölecek" diyerek boğazına bıçak dayayarak rehin alan ve daha sonra polisin müdahalesiyle yakalanan tutuklu sanık Ramazan Keleş'in yargılandığı davada karar çıktı. Mahkeme, Keleş'e toplam 16 yıl 10 ay hapis cezası verdi.

Olay, Şişli Abide-i Hürriyet Caddesi’ndeki özel tıp merkezinde 30 Aralık 2020’de saat 15.30 sıralarında gerçekleşmişti.

Ramazan Keleş eski sevgilisinin kız kardeşi olan hemşire Hayrünnisa Can’ı görevi başındayken bıçakla rehin almıştı. Ramazan Keleş’in bir anlık dalgınlığından yararlanan polis, saldırganı etkisiz hale getirerek gözaltına almıştı.

Bıçakla yaralanan Hayrünnisa Can hastanede tedavi altına alınırken; polis tarafından yakalanan sanık emniyetteki işlemlerinin ardından İstanbul Adalet Sarayı’na sevk edilmişti. Ramazan Keleş “Kasten adam öldürmeye teşebbüs” suçundan 31 Aralık’ta tutuklanmıştı.

Ramazan Keleş’in, hemşire Hayrünnisa Can’ı rehin aldığı anlar, güvenlik kameralarına da yansımıştı. Savcılık,sanık Ramazan Keleş hakkında “Öldürmeye teşebbüs” suçundan 9 yıldan 15 yıla kadar, “Kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma” suçundan 1 yıldan 5 yıla kadar, “Tehdit” suçundan 6 aydan 2 yıla kadar ve “Hakaret” suçundan ise 3 aydan 2 yıl 6 aya kadar hapis olmak üzere toplam 10 yıl 9 aydan 24 yıl 6 aya kadar hapsini talep etti.

“İYİ HAL İNDİRİMİNİN YAPILMAMASI ÖNEMLİ HUSUS”

Duruşma sonrası mahkeme önünde açıklama yapan avukat Muhterem Aktaş, “Hayrunnisa Can ile alakalı öldürmeye teşebbüs olayının yargılamasının sonuna geldik. Sanık Ramazan Keleş hakkında ‘insan öldürmeye teşebbüsten’ ceza verildi. Ayrıca ‘hürriyeti tahditten’ ceza verildi. Önemli husus, sanık hakkında iyi hal indirimi yapılmadı. Bu da sağlık çalışanlarına yapılan saldırılarda mahkemelerimizin ne kadar duyarlı olduğunun kanıtıdır. Keşke bu olay gerçekleşmeseydi ama adaletin tecelli ettiğini düşünüyoruz” dedi.

 

İşten çıkarılan işçiler güvenlik görevlisini bıçak ve satırla rehin aldı İlginizi Çekebilir İşten çıkarılan işçiler güvenlik görevlisini bıçak ve satırla rehin aldı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...