Taşla öldürüp köy mezarlığına gömdüler! 2 kişi tutuklandı

Birlikte alkol aldığı arkadaşlarını taşla öldürüp, köy mezarlığına gömen zanlılar hâkim karşısına çıkartıldı. Üç zanlıdan ikisi tutuklandı.

Taşla öldürüp köy mezarlığına gömdüler! 2 kişi tutuklandı

Sivas'ta Kümbet Mahallesi’nde ikamet eden Emre Öztürk (28), 20 Mayıs’ta evinden ayrılarak bir daha geri dönmedi. Ailesi Emre Öztürk için kayıp ihbarında bulundu. Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Cinayet Büro Amirliği, kayıp Emre Öztürk'ün bulunması için çalışma başlattı. Çalışmaları özel bir ekip yürüttü.

CİNAYETİ İTİRAF ETTİ

Özel ekip tarafından yürütülen titiz çalışmada güvenlik kamerası görüntüleri incelendi. Öztürk'ün en son bir otomobile binerek evinden uzaklaştığı görüldü. Yapılan araştırmada Öztürk'ün arkadaşları; B.A. (38), K.İ. (24) ve İ.P. (32) gözaltına alındı. Araçta yapılan incelemede kan izlerine rastlanıldı. Üç kişi sorgulamalarında korkunç cinayeti itiraf etti.

B.A. ve İ.P verdikleri ifadelerinde dört kişi Kurtderesi mevkiinde alkol alırken İ.K.'nın taşla Öztürk'ü öldürdüğünü, Öztürk'ün cesedini Bademkaya köyü mezarlığına gömdüklerini itiraf ettiler. Mezarlıkta yapılan kazıda Öztürk'ün cesedi bulundu.

Zanlılar B.A., K.İ., ve İ.P., Sivas Emniyet Müdürlüğünde tamamlanan işlemlerinin ardından Sivas Adliyesine gönderilerek hakim karşısına çıkartıldı. Zanlılardan B.A., ve K.İ. tutuklanırken İ.P. adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı. İHA

Trafikte cinayete müebbet ve 16 yıl 6 ay hapis İlginizi Çekebilir Trafikte cinayete müebbet ve 16 yıl 6 ay hapis Cinayet şüphelisi, evinde kalaşnikofla yakalandı İlginizi Çekebilir Cinayet şüphelisi, evinde kalaşnikofla yakalandı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...