Vaka sayılarının tırmandığı kentte denetimler yetersiz kaldı

Corona virüsü vakalarının tırmanışa geçtiği Tokat'ta, denetimler yetersiz kaldı. Polis ekipleri tarafından il merkezinde yapılan denetimlerde sadece 7 kişiye kısıtlama kurallarını ihlal etmesi dolayısı ile tutanak düzenlendi.

Vaka sayılarının tırmandığı kentte denetimler yetersiz kaldı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda vaka sayısı 100 bin nüfusta en çok artan iller arasında Tokat 4. sırada yer aldı.

Bakan Koca'nın “Normalleşmek için daha çok emek vermek gerekiyor” şeklindeki paylaşımına rağmen parklarda ve marketlerde yoğunluk yaşandı. Gün boyu kentin birçok noktasından sokağa çıkma kısıtlamasının ihlal edildiğine dair ihbarlar geldi.

Polis ekipleri vatandaşları sadece uyardı. Polis ekiplerinin bölgeden ayrılmasının ardından kural ihlalleri devam etti. Kısıtlama kurallarına aldırış etmeyen vatandaşların bazıları yürüyüş yaptı, bazıları da banklarda oturarak güneşlendi. Kimi vatandaşlar ise parklarda çocukları ile vakit geçirdi. Vatandaşların bir çoğunun markete çocukları ile girdikleri görüldü.

Polis ekipleri tarafından il merkezinde yapılan denetimlerde sadece 7 kişiye kısıtlama kurallarını ihlal etmesi dolayısı ile tutanak düzenlendi. İHA

TTB uyardı: Vaka artışları yeni bir dalganın habercisi İlginizi Çekebilir TTB uyardı: Vaka artışları yeni bir dalganın habercisi Mutasyona uğrayan virüs ile Adıyaman'da vaka sayıları arttı İlginizi Çekebilir Mutasyona uğrayan virüs ile Adıyaman'da vaka sayıları arttı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Adıyaman Corona Polis Sağlık Sağlık Bakanı sosyal medya Tokat Türkiye
Loading...