Sözcü Plus Giriş

Vaka sayısı artan ilde validen dikkat çeken çağrı

Aydın Valisi Hüseyin Aksoy, Aydın'daki corona virüsü vaka sayılarında artış gözlemlendiğini belirterek vatandaşlara kurallara uyulması konusunda çağrı yaptı.

Güncellenme: 21:55, 16/03/2021
Vaka sayısı artan ilde validen dikkat çeken çağrı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, illere göre haftalık Korona virüs vaka sayılarını açıkladı.

Açıklanan verilere göre Aydın’da günde ortalama 94 kişi korona virüse yakalanırken, bu rakam bir haftada ortalama 657'yi buldu.

Açıklanan verilere göre, yaklaşık 1 milyon 119 bin civarı nüfusu bulunan Aydın’da bir hafta içerisinde her yüz bin kişiden 58,71’i corona virüsüne yakalandı.

Vaka sayılarının haftalık olarak açıklanmaya başladığı 8-14 Şubat arası 35,21 olan oran, 15-21 Şubat arası 37,71, 20-26 Şubat arası 42,24, 27 Şubat-5 Mart arası 49,42 olurken son olarak 6-12 Mart arası 58,71’e yükseldi.

HALKA ÇAĞRIDA BULUNDU

Aydın’da her hafta artış gösteren vaka sayıları nedeniyle Aydın Valisi Hüseyin Aksoy Aydınlılara seslenerek, “Bütün kurumlarca Korona virüs ile mücadelede büyük bir gayret gösterilmesine rağmen pozitif vaka sayımızda artış görülmektedir. Normalleşme sürecine dönebilmek bizlerin pandemi kurallarına titizlikle uyması ile mümkün olabilecektir. Birlikte başaracağız” ifadelerini kullandı. İHA

İlginizi ÇekebilirSon dakika... Sağlık Bakanı Fahrettin Koca vaka sayısı en çok artan illeri açıkladıSon dakika... Sağlık Bakanı Fahrettin Koca vaka sayısı en çok artan illeri açıkladıİlginizi ÇekebilirSon dakika... Sağlık Bakanlığı güncel corona virüsü verilerini açıkladı! İşte 16 Mart tablosuSon dakika... Sağlık Bakanlığı güncel corona virüsü verilerini açıkladı! İşte 16 Mart tablosu