Vali duyurdu: Kısıtlamalar yeniden başlayacak

Batman Valisi Hulusi Şahin, kent genelinde vaka sayında artış olduğuna dikkat çekerek, "Hastalanan vatandaşlarımızla lütfen temaslı olduklarını gizlemeden, açık ve net bir şekilde söylesinler bizlere" dedi.

Vali duyurdu: Kısıtlamalar yeniden başlayacak

Sağlık Bakanlığı’nca açıklanan verilere göre, ‘orta riskli’ iller arasında yer alan Batman, 100 binde 15,64 olan vaka oranının artış gösterip, 28,54’e oranına ulaştı.

“KISITLAMALAR YENİDEN BAŞLAYACAK”

Batman Valisi ve Belediye Başkanvekili Hulusi Şahin, corona virüsü vakalarında yaşanan artışa dikkat çekerek, halka uyarılarda bulundu. Vali Şahin, temaslı olanların durumu gizlememeleri gerektiği ifade ederek, belirli bir eşiğin aşılmasıyla kısıtlamaların yeniden başlayacağını söyledi. Vali Şahin, şu ifadeleri kullandı;

*Henüz maviden sarıya geçtiğimizi söyleyemeyiz. Paylaşılan haritalar gayri resmi. Cumhurbaşkanlığımızın ilan ettiği haritalar değil. Sadece vaka sayısı değil, aynı zamanda başka kriterler de bu hesabın içinde. Yeni dönemde kısıtlamaların kaldırıldığı dönemde Batmanda da vakaların arttığı bir gerçek.

AÇIK BİR ŞEKİLDE SÖYLESİNLER

*Tüm Batmanlılara sesleniyorum; lütfen temel kurallarımız olan maske, mesafe ve temizlik kurallarına uyalım. Ayrıca hastalanan vatandaşlarımız lütfen temaslı olduklarını gizlemeden, açık ve net bir şekilde söylesinler bizlere.

*Ekiplerimiz de çalışsın. Bu mücadelede en önemli husus budur. Tabi hükümetimiz karar verecek ama belirli bir eşiği aşarsak kısıtlamalar yeniden olacak.

Halk da vaka artışının nedenini rehavetten kaynaklandığını belirtti. DHA

Coronaya yakalandı, saçları döküldü İlginizi Çekebilir Coronaya yakalandı, saçları döküldü Son dakika... Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıkladı: İşte il il haftalık vaka sayıları İlginizi Çekebilir Son dakika... Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıkladı: İşte il il haftalık vaka sayıları

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Batman Corona istanbul izmir Maske Sağlık Sağlık Bakanı Sağlık Bakanlığı son dakika
Loading...