Vali uyardı: Acil durum ilan ediyoruz

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, corona virüsü vaka sayısının artışıyla ilgili "2 ayda geldiğimiz yolu 1 haftada geri gittik. Vaka artışının böyle gitmemesi için şu anda acil durum ilan ediyoruz, çok sıkı bir denetim sürecimiz olacak" dedi.

Vali uyardı: Acil durum ilan ediyoruz

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, 15 Şubat’ta yaptırdığı corona virüsü aşısının 2’nci dozunu bugün oldu. Aşı sonrasında gazetecilere açıklamada bulunan Vali Ayaz, tüm vatandaşların aşı yaptırmasını istedi.

65 yaş üzeri vatandaşları korumaya özen gösterdiklerini belirten Ayaz, şunları söyledi:

* 65 yaş üzeri hasta sayımız yükseklikte. Onları en hızlı şekilde korumaya almamız gerekiyor. Onun içi tüm kapsamda olan vatandaşlarımızdan isteğimiz, güvenle aşılarını yaptırmaları.

* Vaka sayılarıyla ilgili olarak da geçen haftaki durum hiç hoş değil. Bu akşam rengimiz değişebilir. Akşam harita açıklandığında göreceğiz.

“ACİL DURUM İLAN EDİYORUZ”

Vaka artışlarını düşürmek için acil durum ilan ettiklerini aktaran Vali Ayaz, şöyle konuştu:

* Vaka artışının böyle gitmemesi için şu anda acil durum ilan ediyoruz. İlçe ve il merkezimizde de tedbirlerin hem hatırlatılması hem uygulanmasıyla ilgili olarak çok sıkı bir denetim sürecimiz olacak.

* Yarın eğer yetişirse ilin farklı yerlerinde afişleri görebileceksiniz. İlimizde maske takmak hâlâ zorunlu. Bunu söylemekten hicap duyuyorum ama dünkü gördüğümüz manzara maalesef bu açıklamayı yapma gereğini hissettirdi.

* Atatürk Bulvarı başta olmak üzere daha öncesinde ilan ettiğimiz gibi bu yerlerde sigara içmek yasak. Bu yasak da hâlâ devam ediyor. Bu ikisini özellikle hatırlatmak istiyoruz.

* Manzara hiç hoşumuza gitmedi. Vaka sayıları da bize onu işaret ediyor. Biz 2 ayda geldiğimiz yolu 1 haftada geri gittik. Bunun engellenmesi için bu hafta elimizden gelen bütün adımları atacağız. DHA

Sağlık Bakanlığı güncel corona virüsü verilerini açıkladı! İşte 15 Mart tablosu İlginizi Çekebilir Sağlık Bakanlığı güncel corona virüsü verilerini açıkladı! İşte 15 Mart tablosu

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Atatürk Çankırı Corona Maske Pazartesi Sağlık Sağlık Bakanlığı sigara
Loading...