Sözcü Plus Giriş

Yayla evi kiralamak için gitti, kuyuda cesedi bulundu

Mersin'de 10 gün önce yayla evi kiralamak için evden çıkan, bir daha da haber alınamayan Berrin Dalyanoğlu Keskin'in kuyuda cesedi bulundu. Keskin'in içerisinde az miktarda su bulunan kuyudaki cesedinin üzerinin taşlarla kapatılmaya çalışıldığı belirlendi.

Güncellenme: 11:22, 09/04/2021
Yayla evi kiralamak için gitti, kuyuda cesedi bulundu

Silifke’ye bağlı Mukaddem Mahallesinde yaşayan 2 çocuk annesi Berrin Dalyanoğlu Keskin, 30 Mart Salı günü yayla evi kiralamak için Mara Mahallesine gitti. Kendisinden bir daha haber alamayan ailesi, 2 Nisanda jandarmaya giderek kayıp başvurusunda bulundu. Jandarma, Keskinin bulunması için çalışma başlattı.

Berrin Dalyanoğlu Keskinin cep telefonun, geçen yıl kiraladığı yayla evine yakın bir bölgede sinyal verdiğini tespit eden jandarma, arama çalışmalarını bu bölgede yoğunlaştırdı. AFAD ekiplerinin de katıldığı çalışmalarda, yayla evinin yakınındaki bir su kuyusunun ağzındaki taşlarının yerinden söküldüğü belirlendi. İçerisinde az miktarda su olan kuyuda yapılan kontrolde, Berrin Dalyanoğlu Keskinin cansız bedeni bulundu. Keskin’in cesedinin üzerinin taşlarla kapatılmaya çalışıldığı tespit edildi.

Kuyudan çıkarılan Keskin’in cenazesi, incelemenin ardından ölüm nedeninin belirlenmesi için otopsisi yapılmak üzere Adana Adli Tıp Kurumu morguna gönderildi. Jandarma olayla ilgili çok yönlü soruşturma başlattı. (DHA)