Sözcü Plus Giriş

Elon Musk Tesla için Rusya’da araştırma yapıyor!

Tesla'nın CEO'su olan Elon Musk, Rusya'da Tesla fabrikası kurmak için araştırma yapıyor. Musk, birçok yerde fabrikalarının olduğunu ve Rusya'da da olmak istediğini açıkladı. Musk ayrıca, ABD ile Rusya arasında diyalog çağrısı yaptı.

Güncellenme: 10:39, 01/06/2021
Elon Musk Tesla için Rusya’da araştırma yapıyor!

Mars ve kripto paralarla gündemde olan Elon Musk’tan Rusya hamlesi! ABD’li elektrikli araç üreticisi Tesla’nın CEO’su Elon Musk, halihazırda Çin’de ve ABD’de üretimi bulunan Tesla’nın dünyanın diğer bölgelerinde de üretim tesisleri açmak istediğini; Rusya’da fabrika kurma konusunda araştırmalar yaptıklarını söyledi. Musk, bu ülkede yer edinmeye yakın olduklarını belirtti.

Musk, Washington ve Moskova yönetimleri arasındaki ilişkiler Soğuk Savaş sonrasındaki en düşük seviyesine doğru giderken, iki devletin arasında diyaloğun artırılması çağrısında da bulundu.

RUSYA VE ABD ARASINDA DİYALOG ÇAĞRISI

Rusya’daki eğitim sistemiyle ilgili Moskova’daki bir foruma video bağlantısıyla katılan Musk, “Rusya’da çok fazla yetenek ve enerji var. Rusya ve ABD arasında daha fazla diyaloğun ve iletişimin olmasının gerektiğini düşünüyorum” dedi.

Musk ayrıca dün bir tweete yanıt olarak yaptığı yorumda popüler altcoinlerden Dogecoine atıfta bulunarak “Evet, hiç Doge satmadım & satmayacağım” dedi. Logosunda Shiba Inu cinsi köpek bulunan Dogecoin bu yıl ciddi bir yükseliş kaydederek en büyük dördüncü kriptopara haline gelmiş ve toplam piyasa değeri 68 milyar dolar olmuştu.

Kripto paralara olan ilgisi ve desteğiyle bilinen Musk geçen hafta Twitter’dan yaptığı açıklamada, Tesla’nın Bitcoin stoklarını satmayı düşünebileceğini ya da satmış olabileceğini ve çevreyle ilgili nedenlerden ötürü şirketin bitcoin ile ödemeleri durdurabileceğini belirtmiş; bu açıklamanın hemen ardından yatırımcıların ellerindeki Bitcoinleri satmalarıyla kripto paranın fiyatı Çarşamba günü 30 bin dolara kadar düşüp sonra tekrar 40 bin dolar seviyesine toparlanmıştı. (REUTERS)

İlginizi ÇekebilirElon Musk'a karşı kripto para yaptılar: Tek bir amaçları varElon Musk'a karşı kripto para yaptılar: Tek bir amaçları varİlginizi ÇekebilirKripto paralarda büyük deprem: Bir haftada 700 milyar dolar buharlaştıKripto paralarda büyük deprem: Bir haftada 700 milyar dolar buharlaştı
Yayınlanma Tarihi:10:38,