TOGG’da Turkcell, Vestel ve Anadolu Grubu’nun payı arttı

Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) ödenmiş sermayesini 150 milyon liradan 996.77 milyon liraya çıkarırken; Turkcell, Vestel ve Anadolu Grubu Holding'in her birinin şirketteki payı yüzde 19'dan yüzde 23'e yükseldi.

TOGG’da Turkcell, Vestel ve Anadolu Grubu’nun payı arttı

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) ödenmiş sermayesini 150 milyon liradan 996.77 milyon liraya çıkarırken; Kök Ulaşım’ın katılmadığı sermaye artışı sonrası Turkcell, Vestel ve Anadolu Grubu Holding’in her birinin şirketteki payı yüzde 19’dan yüzde 23’e yükseldi.

Kendi faaliyet alanlarını daraltma kararı alarak sermaye artırımına katılmayan KÖK Ulaşım Taşımacılık’ın TOGG’daki hisseleri ise mevcut ortaklarca satın alınıyor.

TOGG’dan yapılan açıklamaya göre; şirketin ödenmiş sermayesinin tamamı daha önce yapılan sermaye avanslarının sermayeye ilave edilmesi suretiyle nakden 846.77 milyon TL artırılarak 150 milyon TL’den 996.77 milyon TL'ye çıkarıldı.

Bu kapsamda TOGG hissedarları Turkcell, Vestel ve Anadolu Grubu KAP’a yaptıkları açıklamalarda sermaye artırımına iştirak ettiklerini duyurdular. Üç hissedar da sermaye artırımı sonrasında KÖK’ün TOGG sermayesinde kalan yüzde 2.9 payının %0.2’lik kısmını da satın aldıklarını duyurdu. (REUTERS)

TOGG Gemlik Tesisi üst yapı çalışmasında bin 500 kişi çalışacak İlginizi Çekebilir TOGG Gemlik Tesisi üst yapı çalışmasında bin 500 kişi çalışacak Ethem Sancak TOGG'dan ayrıldı İlginizi Çekebilir Ethem Sancak TOGG'dan ayrıldı Yerli otomobil fabrikasında son durum İlginizi Çekebilir Yerli otomobil fabrikasında son durum
Loading...