Amerika’da her 5 yeni vakadan 1’i delta varyantı

Şu anda Amerika'da her 5 yeni vakadan 1'inin delta varyantı olduğunu açıklayan epidemiyolog Dr. Anne Rimoin, delta varyantı yayıldıkça sonbaharda Covid vakalarının artacağı konusunda uyardı.

Amerika’da her 5 yeni vakadan 1’i delta varyantı

Pandemide delta varyantı etkisi konuşulurken UCLA’da pidemiyoloji profesörü olan Dr. Anne Rimoin da virüsle ilgili CNBC’ye şu açıklamalarda bulundu: “Delta varyantı, alfa varyantından yüzde 60 daha bulaşıcı. Artık çok daha ciddi bir oyun” dedi.

Rimoin yaptığı açıklamada aşının önemini vurgularken sözlerine şu şekilde devam etti: “Olabildiğince çok insana aşı yaptırmak gerçekten çok önemli, böylece mümkün olduğunca fazla bağışıklık oluşturup bunun önüne geçebiliriz” dedi.

Delta varyantı, ABD’deki yaklaşık 5 yeni vakadan 1’ini oluşturuyor. Bu rakamlar sadece birkaç hafta içinde ikiye katlandı. Anthony Fauci ve Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri Direktörü Dr. Rochelle Walensky de dahil olmak üzere sağlık uzmanları, delta varyantının ABD’de baskın tür olmasını bekliyor.

Delta varyantı Avrupa'yı tehdit etmeye devam ediyor İlginizi Çekebilir Delta varyantı Avrupa'yı tehdit etmeye devam ediyor Delta varyantı nedir? Biontech mi Sinovac mı delta varyantına karşı daha etkili? İlginizi Çekebilir Delta varyantı nedir? Biontech mi Sinovac mı delta varyantına karşı daha etkili? Delta varyantı kaç kişide görüldü? Bakan Koca açıkladı İlginizi Çekebilir Delta varyantı kaç kişide görüldü? Bakan Koca açıkladı
ABD Almanya Amerika anne Avrupa Corona Fransa Hindistan İngiltere İspanya Portekiz Rusya Sağlık Sağlık Bakanı Sinovac soğuk algınlığı
Loading...