Bakan Koca: 35 milyon doz aşıya ulaştık

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'de yapılan toplam corona virüsü aşısının 35 milyon doza ulaştığını açıkladı.

Bakan Koca: 35 milyon doz aşıya ulaştık

Aşı programında meslek gruplarının tanımlanmasına devam ediliyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, gıda, üretim ve dağıtım sektörü ile kafe, lokanta ve restoran çalışanlarının yanı sıra berber ve kuaförlerin aşılanacağını duyurmuştu.

Koca, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “An itibariyle 35 milyon doz aşıya ulaştık. 35 milyonuncu doz aşı az önce Çanakkale Bayramiç’te yapıldı” dedi.

Koca’nın sosyal medya hesabından yaptığı duyurunun ardından SGK kayıtlı tüm çalışanlar ile  40 yaş ve üzeri olanlar koronavirüs aşısı olmak için İstanbul’da hastanelerin yolunu tuttu. Bazı hastanelerin önlerinde kuyruklar oluştu.

Bakan Koca’nın açıklaması ardından aşı programına yeni dahil olanlar da e-Nabız ve Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) üzerinden aşı randevusu almaya başladı.

Aşılara talebin artması ile zaman zaman e-Nabız ve MHRS’ye girişte sıkıntı yaşandı. Aşıdaki randevu sorunu, Twitter’da da gündem oldu. Diğer taraftan aşıya olan talebin artması da sevindirdi.

Ne zaman normalleşeceğiz? Bilim Kurulu üyesi tarih verdi İlginizi Çekebilir Ne zaman normalleşeceğiz? Bilim Kurulu üyesi tarih verdi Coronadan 8 ferdini kaybeden aileye aşı önceliği tanındı İlginizi Çekebilir Coronadan 8 ferdini kaybeden aileye aşı önceliği tanındı
aile aşı randevusu Bilim Çanakkale Corona Eylül ayı istanbul Maske Rize Sağlık Sağlık Bakanı SGK sosyal medya Türkiye Twitter
Loading...