Sözcü Plus Giriş

Corona tedavisi gören hemşire uyardı

Kayseri'de hastanede corona tedavisi gören hemşire Neşe Dalgıç (50), "Çok zor bir süreç yaşıyorum. Herkes pandemi kurallarına uysun" dedi.

Güncellenme: 12:55, 10/03/2021
Corona tedavisi gören hemşire uyardı

Kayseri Devlet Hastanesinde hemşire olarak görev yapan 2 çocuk annesi Neşe Dalgıç ve sağlık memuru eşi İbrahim Dalgıç, 2 hafta önce yüksek ateş ve kas ağrısı şikayetiyle corona virüsü testi yaptırdı. Sonuçları pozitif çıkan çift, evde tedaviye alındı. 3 gün sonra evde durumu ağırlaşan Neşe Dalgıç, ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Hastanede tedavisi devam eden 33 yıllık hemşire Neşe Dalgıç, yaşadıklarını anlattı. Dalgıç, “Eşim filyasyon ekibinde çalışıyordu. Önce eşim daha sonra ben Covid-19’a yakalandık. 25 Şubatta Şehir Hastanesine geldim. Şu anda corona virüsü tedavisi görüyorum. Çok zor bir süreç yaşıyorum. Akciğerlerimde buzlu cam görüntüsü oluştu. Çok zor nefes almaya başladım. 112’yi çağırdık, beni Şehir Hastanesine getirdiler ve enfeksiyon hastalıkları servisine yatırıldım. Meslektaşlarım bana çok yardımcı oldu. Arkadaşlarıma çok minnettarım. Vatandaşlarımız sağlık camiasına sonuna kadar güvensin. Herkes pandemi kurallarına uysun” diye konuştu. (DHA)

İlginizi ÇekebilirSon dakika... Güncel corona verileri açıklandı! İşte 9 Mart vaka tablosuSon dakika... Güncel corona verileri açıklandı! İşte 9 Mart vaka tablosu