Doktora yumruklu saldırı

Ordu'da Ünye İlçe Devlet Hastanesi'nde görevli Genel Cerrahi Uzmanı Çetin Karadağ, bir hasta yakını tarafından darp edildi. Yüzünden ve kolundan darbe alan Karadağ, "Elinde silah olsaydı, kesin beni öldürmüştü" dedi.

Ünye Devlet Hastanesinde görev yapan Genel Cerrahi Uzmanı Çetin Karadağ, geçen pazartesi günü coronalı bir hastayı muayene edip tedavisini düzenledikten sonra gönderdi. Ancak yakınları hastalarını başka bir doktora daha göstermek istedikleri için hastane yönetimine Karadağ’ı şikayet etti.

İki gün sonra hastanın rahatsızlanması üzerine bir yakını doktor Çetin Karadağ’a görevi başında saldırdı. Yüzünden ve kolundan darbe alan Karadağ, kim olduğunu bilmediği hasta yakınından şikayetçi oldu.

22 MART’TA DİLEKÇE VERMİŞ

24 yıllık hekim olduğunu söyleyen Dr. Çetin Karadağ, SÖZCÜ’ye şunları söyledi: Sekreterlerimizi bizden aldılar. Bu durumun sakınca yaratacağını, bazı muayenelerin tek başına yapılmasının uygun olmadığını, hastalar ile baş başa kalındığını ve her an her şey olabileceğini belirterek 22 Mart tarihinde Başhekimliğe dilekçe verdim. “Başıma bir şey gelirse sorumlusu başhekimliktir” diye belirttim. Bu olayın sorumlusudur onlardır. Beni şikayet etmişler. Ama yönetim beni uyarmıyor. Bir gün sonra hasta yakını gelip “Seni öldüreceğim” diye bana saldırıyor. Elinde bıçak veya silah olsaydı beni kesin öldürmüştü.

Sağlık-Sen, sağlıkta şiddet raporunu açıkladı İlginizi Çekebilir Sağlık-Sen, sağlıkta şiddet raporunu açıkladı İki doktor tekme-tokat darbedildi! İlginizi Çekebilir İki doktor tekme-tokat darbedildi! Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası: Sağlık Bakanlığı, sağlık emekçilerini görmedi, duymadı, yok saydı İlginizi Çekebilir Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası: Sağlık Bakanlığı, sağlık emekçilerini görmedi, duymadı, yok saydı
AKP Corona darbe Darp doktor Eskişehir eylem hastane Karadağ Kırıkkale Ordu Pazartesi Polis Sağlık Sağlık Bakanlığı saldırı Sözcü Tokat
Loading...