En çok vaka görülen ilin valisinden çağrı: İhbar edin

Samsun Valisi Zülfik Dağlı, corona virüsü risk haritasında üç haftadır zirvede olan kentte kuralları ihlal edenlerin ihbar edilmesi için çağrıda bulundu.

Sağlık Bakanlığı’nın hazırladığı corona virüsü risk haritasında üç haftadır zirvede olan Samsun’un valisi Zülkif Dağlı, vatandaşlara uyarılarda bulundu:

– Mutant virüs çok fazla bulaşıyor ama etkisi yok gibi maalesef yanlış bir algı var. Bu tamamen yanlış. Yeni mutant virüsü bir hafife alma eğilimi var, sanki daha az etkiliymiş gibi. Böyle bir şeyin olmadığını hekimlerimiz, sağlık camiamız özellikle belirtiyor. Daha az zararlı olduğuna dair hiçbir kanıt yok çünkü.

TAZİYELERE KATILMAKTAN VAZGEÇELİM

– Yan komşusunun pozitif olup dışarı çıktığını, yan binada bahçede bir araya geldiklerini veya sitenin içerisinde bir araya toplu buluşmaların olduğunu, toplu olarak taziyelere gidildiğini belirten çok duyarlı bir vatandaş kitlemiz var. 112 birimlerimiz bunları anında değerlendiriyorlar. Bu vatandaşlarımızın tamamına çok teşekkür ediyorum. Ancak dışarıda gezen, her ortamda bulunan bir kitle de var. Artık bunu kesinlikle bırakalım, toplu bir araya gelmekten, taziyelere katılmaktan artık vazgeçelim.

Samsun Valisi Zülfik Dağlı

ANINDA DEĞERLENDİRİYORUZ

– Herkes kimle görüştüğünü veya nerede oturduğunu aşağı yukarı biliyor. Bu şekilde açıklamamak kesinlikle hem başta kendisine, tüm çevresine hepimize zararı var. İhbarlar çok önemli. Biz anında değerlendiriyoruz. İhbarlara cevap verme süresini bile günlük kontrol ediyoruz. Duyarlı vatandaşlarımıza tekrar çağrıda bulunmak istiyorum. Tedbirleri ihlal edenleri ihbar edin.  Bu vatandaşlık görevi. Kendimiz için, çocuklarımız, büyüklerimiz geleceğimiz için yapacağımız çok önemli bir husus. (DHA)

23 Mart corona virüsü verileri açıklandı! Bakan Koca'dan kritik uyarılar İlginizi Çekebilir 23 Mart corona virüsü verileri açıklandı! Bakan Koca'dan kritik uyarılar

 

Corona Sağlık Sağlık Bakanı Sağlık Bakanlığı Samsun
Loading...