Hırsızlık sonrasında çıkan corona vakaları mahalleyi karıştırdı

Gaziantep'te bir süre önce hırsızlık olayının meydana geldiği mahallede yaşayanların yarısına corona virüsü testi yapıldı. Test yapılan 87 kişiden 2'sinde mutasyonlu olmak üzere 11 kişide corona tespit edildi. Vakalara sebep olduğu düşünülen hırsızı ise hem jandarma hem de sağlık ekipleri arıyor.

Hırsızlık sonrasında çıkan corona vakaları mahalleyi karıştırdı

Gaziantep'in Nizip İlçesinde bulunan Samandöken Mahallesinde bir süre önce bir evden hırsızlık meydana geldi. Hırsızlık olayının ardından bir kaç kez ev sahiplerinin ihtiyaçlarını sormak için ziyaret eden mahalle muhtarı Bülent Canpolat, bir süre sonra ise hırsızlık olayının mağduru ev sahiplerinden birini hastane gördü.

Gördüğü şahsın corona virüsü testi yapıldığını öğrenen Muhtar Canpolat, bir süre sonra kendisinde ve bazı mahallelide benzer şikayetler görülmesi üzerine, İlçe sağlık müdürlüğü ekiplerini arayarak, yardım istedi.

Ekipler, mahallenin yarısından fazlasına corona virüsü testi yaptı. Test sonuçlarında ise 2 kişide mutasyonlu olmak üzere toplam 11 kişide corona virüsü tespit edildi.

HIRSIZ HEM ADALET HEM DE SAĞLIK İÇİN ARANIYOR

Hırsızlık olayının ardından jandarmanın peşine düştüğü hırsızın bulunması, mahallede artan vakaların üzerine daha da büyük önem taşımaya başladı. Sağlık ekipleri de hırsızın kimliğinin belirlenebilmesi ve test corona virüsü testi yapılabilmesi için jandarmadan gelecek haberi bekliyor.

MAHELLE KARANTİNİYA ALINDI

Alınan test sonuçlarının pozitif çıkması üzerine mahallede Nizip İlçe Hıfzıssıhha Kurulu tarafından 19.02.2021-04.03.2021 tarihleri arasında karantina uygulanması kararı alındı. 14 gün sürecek karantina nedeniyle bölgeye giden jandarma ekipleri mahallede gereken prosedürü uygulamaya başladı. Jandarma ekipleri, corona virüsü bulunanların yaşadığı evlere karantina uyarısının yer aldığı kağıtlar asarken, mahallede devriye atarak test sonuçları pozitif çıkan insanların evlerinden çıkmamalarını istiyor.

GİRİŞ ÇIKIŞLAR TOPRAKLA KAPATILDI

Ekipler mahalle giriş ve çıkışlarına şerit çekerken araç girişinin önlenmesi için yola toprak döküldü. mahalle girişinde bekleyen jandarma ekipleri tarafından mahalleye kimsenin girmesine izin verilmezken, kimsenin de dışarıya çıkmasına müsade edilmiyor.
Öte yandan mahalledeki camiden ise çıkan corona virüsü vakaları ile ilgili anonslar yapılarak, maske, sosyal mesafe ve hijyen gibi kurullara riayet edilmesi konusunda uyarılarda bulunuluyor. (İHA)

 

Hafta sonu kısıtlamasında, köy ve yaylalara çıkışlar yasaklandı İlginizi Çekebilir Hafta sonu kısıtlamasında, köy ve yaylalara çıkışlar yasaklandı

 

Corona Gaziantep Giresun hastane Maske Sağlık Sağlık Bakanı
Loading...