MHRS’de randevu nasıl alınır? Kimler aşı randevusu alabilir?

MHRS ve e Nabız üzerinden alınan randevularla gerçekleştirilen Covid aşılaması ülkemize yaklaşık 800 bini ikinci doz olmak üzere 5 milyonu aşkın doz düzeyini aştı. Yayınlanan listeye göre öncelikli grupta olan vatandaşlar MHRS sistemi üzerinden randevu alabiliyor.

MHRS’de randevu nasıl alınır? Kimler aşı randevusu alabilir?

Sağlık çalışanlarına yönelik ikinci doz aşılama çalışması başladı. 65 yaş ve üstü vatandaşlar da randevu alarak aşılarını yaptırabilecek.

MHRS RANDEVU SAYFASI

MHRS RANDEVU ALMA

Corona aşısı için Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) üzerinden https://www.mhrs.gov.tr/ veya 182'den randevu alınarak başvuru yapılabilecek.

MHRS Web'den randevu almak için; Daha önceden üyelik kaydınız yok ise “Randevu Al” butonuna tıkladıktan sonra gelen ekrandan “Üye Ol” seçeneğini tıklayarak üyelik işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer üyeliğiniz mevcut ise kimlik numaranız ve şifrenizle istediğiniz hastane ve hekimi seçerek randevunuzu oluşturabilirsiniz.

MHRS mobilde randevu almak için ise akıllı cihazınızın uygulama marketinden MHRS uygulamasını indirerek üyelik kaydınız yoksa oluşturabilir, var ise kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yaparak randevunuzu alabilirsiniz.

Corona virüs aşısı randevusu için, sisteme giriş yapıldıktan sonra “Hastane randevusu al” seçeneği üzerinden “Genel Arama” ardından “Covid-19 aşı” seçeneğini tıklayarak gerekli bilgileri girmeniz gerekiyor.

NE ZAMAN AŞI OLACAĞIM?

Corana virüsü için aşı sıranızın gelip-gelmediğini e-Nabız üzerinden öğrenebilirsiniz. e-nabız sayfası üzerinde “KEŞFET” bölümünde yer alan “AŞI TAKVİMİ” içerisinde yer alan “COVİD-19 AŞISI” kısmına tıklayınız. Eğer aşı için hakkınız bulunuyorsa MHRS sistemi üzerinde randevu alabilirsiniz.

Eğer “COVID-19 pandemik aşılaması için belirlenen öncelikli grupta değilsiniz. Aşılama için Bakanlığımızın belirlediği öncelik sıralaması göz önünde bulundurularak durumunuz günlük değerlendirmelerle güncellenebilecektir. Sağlık çalışanı iseniz, çalıştığınız kuruma başvurarak bilgilerinizin güncellenmesini sağlayınız.” yazısı yer alıyorsa ise sıranız henüz gelmemiştir.AŞI UYGULANACAK GRUP SIRALAMASI

Sağlık Bakanlığı aşı olacak grupların detaylarını covid19asi.saglik.gov.tr sayfasında yukarıda yer alan şablon olarak paylaştı.

Avustralya'da aşı karşıtları sokaklara döküldü İlginizi Çekebilir Avustralya'da aşı karşıtları sokaklara döküldü İngiltere, 31 Temmuz'a kadar tüm yetişkinleri aşılayacak İlginizi Çekebilir İngiltere, 31 Temmuz'a kadar tüm yetişkinleri aşılayacak
aşı randevusu Avustralya Corona hastane İngiltere Sağlık Sağlık Bakanlığı uygulama
Loading...