Moderna, COVID-19’un yeni varyantları için uyarıyor

Perşembe günü düzenlenen bir etkinlikte Moderna yöneticileri, COVID-19'un yeni viral varyantlarının yolda olduğunu iddia etti.

Moderna, COVID-19’un yeni varyantları için uyarıyor

Şirketin baş bilim sorumlusu Melissa Moore; “Virüs yayıldıkça hızla mutasyona uğruyor. Bu yeni viral suşların bazıları, orijinal suştan bile daha bulaşıcı görünüyor… Bazılarının mevcut aşımız tarafından nötralizasyona daha az duyarlı olduğunu zaten biliyoruz” dedi.

Moore; şirketin, ürettiği aşıyı sürekli olarak yeni varyantlara karşı test ettiğini de belirtti.

Moderna’nın bulaşıcı hastalık ekibinden Guillaume Stewat-Jones da yeni viral varyantların geldiğini, bu varyantların sürekli ortaya çıktığını söyledi. Stewat-Jones, “Çoğu varyantın mevcut virüsten daha ölümcül bir şeye dönüşmeyeceği kabul edilse de, bunun hiçbir garantisi yok” dedi.

Korkunç varyantlara karşı ne yapılmalı? İlginizi Çekebilir Korkunç varyantlara karşı ne yapılmalı? Korkutan uyarı: Artış bu hızla devam ederse, Türkiye'ye özgü varyant görülebilir İlginizi Çekebilir Korkutan uyarı: Artış bu hızla devam ederse, Türkiye'ye özgü varyant görülebilir Güney Afrika varyantı Pfizer aşısını aşabilir İlginizi Çekebilir Güney Afrika varyantı Pfizer aşısını aşabilir
Loading...