Sağlık Bakanı Koca, 2 ildeki gelişmeyi duyurdu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada 2 ilde yaşanan gelişmeye dikkat çekti.

Sağlık Bakanı Koca, 2 ildeki gelişmeyi duyurdu

Sağlık Bakanlığı, Türkiye’nin günlük COVID-19 tablosunu açıkladı. 14 Ağustos verilerine göre, 284 bin 947 test yapıldı.

Son 24 saatte, 19 bin 949 yeni vaka tespit edildi. Corona nedeniyle bugün 145 kişi ise hayatını kaybetti. Öte yandan 15 bin 364 kişi sağlığına kavuştu.

İKİ İLDE DURUM DEĞİŞTİ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bolu ve Bingöl'ün kategorisinin değiştiğini duyurdu. Yeni gelişmeyi sosyal medya hesabından duyuran Koca şu ifadeleri kullandı;

*Bolu, düşük riskli iller arasında yerini aldı. Salgın hastalığa karşı karar verip ilk doz aşısını olanların oranı %75'in üzerinde. Haritada bir şehrimiz daha Mavi. Düşük riskli il sayımız 26'ya yükseldi.

*Bingöl, çok yüksek risk seviyesini yüksek risk seviyesine indirdi. Haritadaki yeni rengi Turuncu. Aşı konusunda doğru kararı vermek ve risk seviyesini düşürenlerden biri olmak, sağlık çalışanlarımızdan bizzat bilgi almaya bağlı.

Resim

AŞILAMADA SON DURUM

Sağlık Bakanlığı’nın güncel tablosuna göre, birinci doz Türkiye ortalaması yüzde 70.69, ikinci doz ortalaması yüzde 52.67, birinci, ikinci ve üçüncü doz toplamı ise 83 milyon 126 bin 182 oldu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca kritik tabloyu paylaştı! İşte 14 Ağustos 2021 güncel corona virüsü (koronavirüs) vaka ve vefat verileri İlginizi Çekebilir Sağlık Bakanı Fahrettin Koca kritik tabloyu paylaştı! İşte 14 Ağustos 2021 güncel corona virüsü (koronavirüs) vaka ve vefat verileri Yeni corona raporu yayınlandı: Ölüm riski aşı olanlarda yüzde 97 daha az İlginizi Çekebilir Yeni corona raporu yayınlandı: Ölüm riski aşı olanlarda yüzde 97 daha az
Bingöl Bolu Corona Cumartesi İtalya Ölüm Sağlık Sağlık Bakanı Sağlık Bakanlığı sosyal medya Türkiye