Arz sorunuyla mücadele eden Apple’da talep krizi

ABD merkezli teknoloji şirketi Apple, corona virüsü salgını ve çip sıkıntısı dolayısıyla bir süredir ürünlerin arzında sıkıntı yaşıyordu... Fakat şirket bugün yaptığı açıklamada talep konusunda da çok ciddi bir yavaşlama içerisine girildiğini duyurdu.

Arz sorunuyla mücadele eden Apple’da talep krizi

ABD merkezli teknoloji ürünleri şirketi Apple, küresel bir tedarik sıkıntısıyla mücadele ederken yeni bir krizle karşı karşıya: Talep azlığı.

Bloomberg’de yayınlanan haberde Apple, parça üreticilerine bir açıklama yaptı. Konuyla ilgili bilgisi olan kaynakların aktardığı bilgilere göre Apple, parça üreticilerine, “iPhone 13 serisi için talep azaldı” açıklamasını yaptı.

Ürünlerin piyasaya çıkmasından önce 90 milyon telefon satmayı hedefleyen Apple, bu hedefini 10 milyon azaltmıştı. Bundan sonra da daha fazla azaltabileceği kaydedildi. Hem dünya genelinde görülen enflasyon hem de Omicron varyantı sebebiyle insanların alışveriş yapmayı azalttığını öne süren Bloomberg, buna rağmen şirketin yeni yıl ve Noel döneminde satışlarını artırmasının beklendiğini aktardı.

Bloomberg, birçok insanın kriz sebebiyle iPhone 13 satın almak yerine gelecek yıl çıkacak yeni iPhoneları satın almayı beklediğini yazdı. Bloomberg, “iPhone 13’ler, tamamen tasarımı değişen iPhone 12’lerden çok da fazla değişikliğe uğramadı. 2022’de piyasaya çıkacak iPhone’larda daha büyük değişiklikler bekleniyor ve bu sebeple de tüketiciler yeni telefon almayı bekliyor” yorumuna yer verdi.

Apple'ın zamlanan iPhone fiyatları yurt dışını geride bıraktı İlginizi Çekebilir Apple'ın zamlanan iPhone fiyatları yurt dışını geride bıraktı Apple'dan muhalif isimlere casus yazılım uyarısı: Ele geçirilebilir İlginizi Çekebilir Apple'dan muhalif isimlere casus yazılım uyarısı: Ele geçirilebilir Satışları durdurmuştu: Apple ürünlerine zam geldi İlginizi Çekebilir Satışları durdurmuştu: Apple ürünlerine zam geldi
ABD Apple Corona Dolar Dünya Ekonomi El Salvador enflasyon Gana iPhone Noel Tayland Teknoloji Türkiye Uganda zam
Loading...