Facebook, Trump yasağı ile ilgili kararını 5 Mayıs’ta açıklayacak

Facebook Gözetim Kurulu, 6 Ocak’ta ABD Kongre Binası’na yapılan saldırılar sonunda Donald Trump’ın Facebook ve Instagram hesaplarını geçici olarak askıya almıştı. Kurul, Çarşamba günü nihai kararı açıklayacaklarını duyurdu.

Facebook, Trump yasağı ile ilgili kararını 5 Mayıs’ta açıklayacak

Facebook Inc’in Bağımsız Gözetim Kurulu Pazartesi günü attığı tweet ile bir süredir beklemeye aldığı eski başkan Donal Trump'ın hesaplarının durumu ile ilgili kararı 5 Mayıs'ta açıklayacağını duyurdu.

Trump taraftarlarının 6 Ocak'ta ABD Kongre Binası'nı basması ve bu durum karşısında eski başkanın takındığı tavır kamuoyunda endişeye neden olunca hem Facebook hem de Instagram hesapları geçici olarak askıya alınmıştı.

Nihai karar için de süreci Bağımsız Gözetim Kurulu'na aktarmıştı. Bağımsız Gözetim Kurulu, Facebook'ta sorunlu içeriklerin ele alındığı, eleştiriler karşısında aksiyon alınmasını sağlayan bir kurul.

Nisan ayı ortasında Trump'ın hesaplarının kalıcı olarak askıya alınıp alınmayacağına dair henüz yorum yapmayacağını bildiren kuruldan nihayet haber geldi ve 5 Mayıs'ta kararı açıklayacaklarını duyurdular.

Donald Trump'ın ABD Senatosu'nda yargılanması başlıyor İlginizi Çekebilir Donald Trump'ın ABD Senatosu'nda yargılanması başlıyor Dumanlar yükseldi! ABD kongre binası kapatıldı İlginizi Çekebilir Dumanlar yükseldi! ABD kongre binası kapatıldı Kongre binası baskınında 15 kişi suçlu bulundu İlginizi Çekebilir Kongre binası baskınında 15 kişi suçlu bulundu