Google’dan evden çalışanların maaşlarına kesinti kararı

Bilişim devi Google, corona virüsü dolayısıyla uzaktan çalışanların maaşlarında kesintiye gidileceğini açıkladı.

Google’dan evden çalışanların maaşlarına kesinti kararı

Corona virüsü salgını dolayısıyla birçok şirket evden çalışma ve hibrid modele geçerken, aşılanma sürecinin hız kazanmasıyla birlikte şirketler geri dönüş için harekete geçmeye başladı.

Her gün Delta varyantının hızla yayılmasına rağmen geri dönüş için sinyal veren şirketler arasında henüz nasıl bir format izleneceği belirsizliğini korurken İngiliz haber ajansı Reuters, Google’ın evden çalışanlar için farklı planları olduğunu yazdı. Reuters, Google’ın uzaktan çalışanların maaşlarında kesintiye gidebileceğini ve Facebook ile Twitter’ın da bu şekilde çalışmaları olduğunu aktardı.

Reuters’a konuşan bir Google çalışanı, evden çalıştığı için maaşında yüzde 10’luk bir düşüş olduğunu aktarırken, Google’ın maaş hesaplama sisteminde New York’a 1 saat uzakta oturan bir kişinin maaşının New York’un içinde oturan bir kişiden yüzde 15 daha az maaş alacağı belirtildi.

Google’ın Seattle, Boston ve San Francisco bölgelerinde de durumun benzer olduğu kaydedildi. Reuters, bazı eyaletlerde maaşlarda yüzde 25’e varan kesintiler uygulanabileceğini belirtti.

Google'da skandal: Şirket içi bilgileri sızdırdılar İlginizi Çekebilir Google'da skandal: Şirket içi bilgileri sızdırdılar TikTok, Facebook'un tahtını ele geçirdi İlginizi Çekebilir TikTok, Facebook'un tahtını ele geçirdi Facebook'tan tartışma yaratan şifreleme hamlesi: WhatsApp, Instagram ve Messenger mesajları tehlikede İlginizi Çekebilir Facebook'tan tartışma yaratan şifreleme hamlesi: WhatsApp, Instagram ve Messenger mesajları tehlikede Facebook'a çok sert darbe: Apple Eylül ayında dengeleri değiştirecek İlginizi Çekebilir Facebook'a çok sert darbe: Apple Eylül ayında dengeleri değiştirecek
ABD Apple Corona darbe Facebook Google Haber Instagram Messenger New York Teknoloji TikTok Twitter uygulama WhatsApp