Şimdiye kadar Amazon’dan hiçbir şey almadı ama Jeff Bezos ile uzaya gitti

Amazon'un kurucusu ile uzaya giden Oliver Daemen'dan Jeff Bezos dahil pek çok kişiyi şaşkınlığa uğratan bir açıklama geldi. 18 yaşındaki genç, Amazon'dan şimdiye kadar hiçbir şey almadığını söyledi.

Şimdiye kadar Amazon’dan hiçbir şey almadı ama Jeff Bezos ile uzaya gitti

18 yaşındaki Hollandalı Oliver Daemen yaklaşık 10 dakikalık uçuşta Amazon’un kurucusu Jeff Bezos ile arasında geçen konuşmayı anlattı. Ve ona şimdiye kadar Amazon’dan hiç bir şey satın almadığını söyledi.

Reuters ile yaptığı röportajda Daemen, uzaya ilk uçuşunu anlattı: “Jeff’e Amazon’dan hiç bir şey almadığımı söyledim. Ve o, ‘oh, vay, bunu en son duyduğumdan bu yana uzun zaman oldu’ dedi.”

Daemen, başlangıçta Bezos ve ekibiyle uçuşa gitmeyecekti. Kimliği hâlâ bilinmeyen ve koltuk için 28 milyon dolar ödeyen çevrimiçi açık artırmanın galibi, program çakışmaları nedeniyle gidemeyeceğini söyledikten sonra Daemen’a fırsat sunuldu. Müzayedeye katılan ve ikinci uçuşta zaten bir yer edinmiş olan Daemen daha sonra listede üst sıralara yükseldi. Koltuğunun parasını da babası Joes Daemen ödedi.

Daemen, “28 milyon dolara yakın bir ödeme yapmadık ama beni seçtiler, çünkü en küçükleriydim ve aynı zamanda bir pilottum ve zaten bu konuda çok şey biliyordum” dedi.

Eylül ayında Utrecht Üniversitesi’nde eğitimine başlayacak olan uzaya giden en genç insan olarak tarihe geçen Daemen, profesyonel olarak ne yapmak istediğinden emin olmadığını, ancak uzay yolculuğuna odaklanmayı düşüneceğini söyledi. Ayrıca yol arkadaşlarının süper eğlenceli olduğunu da belirtti.

Dünyanın en zengin insanı Jeff Bezos uzaya gidip döndü İlginizi Çekebilir Dünyanın en zengin insanı Jeff Bezos uzaya gidip döndü Jeff Bezos'un roketinin tartışma yaratan görüntüsünün nasıl ortaya çıktığı belli oldu İlginizi Çekebilir Jeff Bezos'un roketinin tartışma yaratan görüntüsünün nasıl ortaya çıktığı belli oldu Jeff Bezos'un Amazon'daki ürün yorumları ortaya çıktı İlginizi Çekebilir Jeff Bezos'un Amazon'daki ürün yorumları ortaya çıktı