Sözcü Plus Giriş
AYTUNÇ ERKİN

SBK’nın hatırlı milletvekili kim?

2 Temmuz 2021 Yazarlar

Abdullah Güzeldülger …

Gelecek Partisi Kurucular Kurulu Üyesi… Partinin sitesinde kendisini şöyle anlatmış: “… 2012-2017 yılları arasında TMSF bünyesinde Finansman ve Tahsilat Daire Başkanlıkları, Türk Ticaret Bankası Genel Müdürlüğü, Digitürk İcra Kurulu Üyeliği ile birlikte Katarlı BEİN Sports'a platformun satış sürecini, FETÖ ile irtibatlı BANK ASYA Katılım Bankası'na el koyma ve yönetme sürecinde CEO ve YKB Vekilliği görevlerini, ayrıca yine kamu adına kayyumluk sıfatıyla Boydak Holding YKB'lığı gibi görevleri icra ettim…”

Ancak… Özgeçmişte yazan bir iddia ise çarpıcıydı:

“…Boydak Holding'de 1 yıldan az Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptım, siyasi kanattan gelen rasyonel olmayan taleplere direnmem sebebiyle görevden yavaş yavaş uzaklaştırıldım. Benimle beraber çalışmak üzere Ankara'dan görevlendirilen CEO'nun yolsuzluğunu deşifre ettim, yolsuzluğa imza koyan yönetim kurulu üyelerinden birisi halihazırdaki TMSF başkanı…”

Bu özgeçmiş Gelecek Partisi'nin internet sitesinde duruyor. Devam edelim..

SBK, TMSF'yi ziyaret etti

Tarih 22 Haziran 2021…

Abdullah Güzelgülder bir Youtube kanalında şu iddialarda bulundu:

“…Sezgin Baran Korkmaz, ben TMSF’de Tahsilat Daire Başkanı’yken yanıma geldi. Ankara’dan hatırlı bir milletvekilinin girişimiyle… Siyasette dostları vardı. SBK’nın HTS kayıtları incelenirse, yalısına kimlerin gelip gittiği incelenirse bunlar çok rahat ortaya çıkacaktır. Milletvekili beni aramadı ama SBK, TMSF’ye geldi. Yıl 2014-2015 zamanlarıydı. Geldi ve dedi ki ‘başkanım, sizde kelepir şirket var mı?’ Ben de ‘Biz de kelepir firma olmaz. Bizim satışlarımız rekabetçidir, bir şeyi satışa koyarız, ihaleye girersin, para konuşur' dedim…”

SORU ŞU: Abdullah Güzelgülder, Sezgin Baran Korkmaz'ın “Ankara'dan hatırlı milletvekili”nin kim olduğunu açıklamadı. Kim bu milletvekili?

Gelecek Partisi kurucusu, iddialarında sıkça AKP'li Nurettin Canikli'yle ilgili önemli iddialarda bulundu! Peki Canikli ne yanıt verdi?

Canikli de ‘karnından' konuştu

Dün… AKP Genel Başkan Yardımcısı, Ekonomi İşleri Başkanı, İstanbul Milletvekili Nurettin Canikli sosyal medya hesabından DEVA Partisi lideri Ali Babacan'ı hedef gösterdi. Nasıl mı? Canikli dün sabah saatlerinde 116 tweet paylaştı. Okuyalım:

“… Sanki Sezgin Baran Korkmaz'la yaptığı görüşmeyi yukardan birisinin talebi üzerine yaptığını, bu görüşmeyi de benim TMSF'den sorumlu Bakan olarak görev yaptığım dönemde yapmış gibi bir imada bulunmaktadır. Açıklamasında, Sezgin Baran Korkmaz'la 2014-2015 yıllarında görüştüğü bilgisini araya sıkıştırıyor; ancak, bu bilgi dikkatten kaçıyor.

Nurettin Canikli

Peki olayın aslı-esası ne? Canikli de ‘karnından' konuşuyor:

“… Bu kişi kendi ifadesine göre; Sezgin Baran Korkmaz'la 2014-2015 yıllarında, ‘Ankara'dan hatırı sayılır bir milletvekilinin girişimiyle' görüştüğünü söylüyor. 2014-2015 yıllarında TMSF'den sorumlu Bakan şahsım değildir. Yani Sezgin Baran Korkmaz'la yaptığı görüşme, Ali Babacan'ın TMSF'den sorumlu Bakan olduğu dönemde yapılmıştır. Bu kişinin Sezgin Baran Korkmaz'la yaptığı görüşmeden veya görüşmelerden dönemin sorumlu Bakanı Ali Babacan'ın bilgisi ve onayı var mıdır? Bu kişi Sezgin Baran Korkmaz'la kaç defa görüşmüştür? Açıklamalarından bir kez görüştüğü gibi bir sonuç çıkmakta, diğer taraftan 2014-2015 yıllarında görüştüğünü söylemektedir. Bu da birden fazla görüştüğü anlamına gelmektedir. Görüşmeyi hatırı sayılır bir milletvekilinin girişimiyle yaptığını söylüyor. Bu milletvekili kimdir?”

SONUÇ: Bir aydır herkes konuşuyor ama anlatmıyor… Konuşanlar birbirlerini tanıyor, açıklarını biliyor ama isim vermekten kaçıyor!

SORU ŞU: Kim bu Sezgin Baran Korkmaz'ı sisteme eklemleyen?

YAZARIN TÜM YAZILARI