Lemi Çelik
Lemi Çelik

Sürpriz yok

Beşiktaş doğru bir taktik ve sistemle oynadı. 4-5-1 gibi bir dizilişle sahaya çıktı. Top rakibe geçince ikinci bölgeye çekilip rakibi karşıladı.
Orta sahayı kalabalık tutarak Ajax'a boş alan bırakmadığı gibi tüm pas bağlantılarını kesti. Böylece Hollanda ekibinin etkili ataklar yapmasını engellemeye çalıştı.

BEŞİKTAŞ iki kanadını iyi savundu. Sağda Rosier ve Kenan'la solda Rıdvan ve Umut bu açığı çok iyi kapattı. Fakat defansın merkezi Serdar ve N'Sakala sürekli hata yaptı. Özellikle ceza sahası içinde adam markajındaki başarısızlıkları rakibe goller kazandırdı.

BEŞİKTAŞ kontra ile oynadı. Batshuayi çok hareketli ve defansın arkasına çok iyi sızdı. Kenan ise hiç katkı vermedi. Soldan Rıdvan derin koşularla adeta Beşiktaş'a nefes aldırdı. Caner'in gençliğine benziyor fakat ondan daha dengeli oynadığı kesin. Orta sahada Salih, Josef ve Kenan hücum hattına katkı veremeyen isimlerdi. SERGEN Hoca'nın yapabileceği bir şey yok. Sonuçta skoru ve sonucu oyuncu kalitesi belirliyor. Siz Gökhan, Can, Kenan ve Salih ile çok ağırlaşmış Josef, stoperlerde
N'Sakala ve Serdar ile Ajax'ı yenemezsiniz. Yenersen büyük sürpriz olurdu. Maalesef futbolda sürprizler çok azdır. Beşiktaş, bu sürprizi yapamadı.

İki takım arasında büyük bir futbol kültürü farkı var. Ajax bu akşam takım oyununu, kolektif oyunla çok basit oynayıp sonuca gideceğini bir kez daha gösterdi.