Almanya’da hortum hayatı felç ederken İspanya aşırı sıcaklarla kavruluyor

Avrupa'nın iki ayrı ülkesinde aşırı hava olayları hayatı olumsuz etkiliyor. Almanya’yı vuran hortum en az bir kişinin ölümüne yol açarken İspanya son yılların en yüksek sıcaklıklarıyla kavruluyor.

Avrupa’nın iki ayrı ülkesi aşırı hava olaylarının etkisi altında.

Almanya'nın batısını vuran hortum hayatı felç ederken en az bir kişi öldü, 40'a yakın kişi yaralandı.

Bazı bölgelerde büyük maddi hasara yol açan hortum nedeniyle Wittgert kasabasında 38 yaşındaki bir kişi hayatını kaybetti. Polis yetkilileri, yaralanan 10 kişinin durumunun ciddi olduğunu duyurdu.

Çatıların uçtuğu ve ağaçların devrildiği bölgede demiryolu seferleri de şiddetli fırtına nedeniyle aksadı. Meteoroloji yetkilileri fırtınanın devam edeceği uyarısında bulunurken halka evlerinde kalma çağrısı yapıldı.

Ülkede geçen temmuzda meydana gelen sellerde 130’dan fazla kişi hayatını kaybetmişti.

İSPANYA’DA SICAK HAVA ALARMI

İspanya ise son 20 yılın en sıcak bahar ayını yaşıyor. Afrika'daki Sahra Çölü'nden gelen sıcak hava dalgasının ve toz bulutlarının etkisiyle ülkenin güneyinde sıcaklıklar 40 dereceyi aşarken yetkililer “yangın tehdidi” uyarısında bulundu.

İspanya’da halk serinlemek için plajlara alın etti.

Bu yıl sıcak havanın her zamankinden iki hafta erken geldiğini açıklayan meteoroloji yetkilileri, aşırı ve olağanüstü sıcaklığın bugün zirve yapacağını kaydederek “Yaz, bahar aylarında başlıyor” dedi.

Hükümet de aşırı sıcaklar için ulusal plan hazırlandığını duyurdu.

Almanya'yı hortum vurdu: 30 yaralı İlginizi Çekebilir Almanya'yı hortum vurdu: 30 yaralı Hindistan'da aşırı sıcaklar hayatı felç etti, kuşlar gökten düşmeye başladı İlginizi Çekebilir Hindistan'da aşırı sıcaklar hayatı felç etti, kuşlar gökten düşmeye başladı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...