İngiltere’nin ardından Almanya’da da yılın en sıcak günü yaşanıyor

Almanya'da bugün hava sıcaklığının 40 dereceyi bulmasının ardından ülkede, yılın en sıcak günü kaydedildi.

İngiltere’nin ardından Almanya’da da yılın en sıcak günü yaşanıyor

Avrupa aşırı sıcakların etkisi altında. Almanya’da sıcak hava dalgası hayatı olumsuz etkiliyor. Ülkede bugün hava sıcaklığının 40 dereceyi bulmasının ardından yılın en sıcak günü kaydedildi.

Alman Meteoroloji Servisi (DWD), ülkedeki hava sıcaklıklarının normalin üzerinde seyretmesi ve yaşanan kuraklık nedeniyle orman yangınlarının meydana gelebileceğini belirtti. Uzmanlar, aşırı sıcaklığın iklim değişikliğinden kaynaklandığını belirtirken, vatandaşlara sıvı tüketmeleri konusunda uyardı.

Alman Demir Yolları aşırı sıcaklar nedeniyle yolcularına ücretsiz su dağıtırken, profesyonel ve amatör bir çok futbol takımı da antrenmanlarını iptal etti.

Almanya’da 25 Temmuz 2019 tarihinde Aşağı Saksonya eyaletine bağlı Lingen kentinde ölçülen 42,6 derece ile sıcaklık rekoru kırılmıştı.

İngiltere tarihinde en sıcak gün: Uçak pistleri eridi, tren rayları büküldü, ulaşım durma noktasında... İlginizi Çekebilir İngiltere tarihinde en sıcak gün: Uçak pistleri eridi, tren rayları büküldü, ulaşım durma noktasında... Sıcak hava dalgasında nasıl hayatta kalınır? Çay içmek serinletir mi? İlginizi Çekebilir Sıcak hava dalgasında nasıl hayatta kalınır? Çay içmek serinletir mi? Milas'ta orman yangını başladı İlginizi Çekebilir Milas'ta orman yangını başladı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...