Kaliforniya’da orman yangınları: Binlerce yapı tehdit altında

ABD'nin Kaliforniya eyaletinde devam eden orman yangınında 15 bin hektarlık alanın küle döndüğü, 10 yapının harap olduğu ve 3 bin 271 yapının da tehdit altında olduğu belirtildi.

Kaliforniya’da orman yangınları: Binlerce yapı tehdit altında

Kaliforniya Orman ve Yangından Korunma Departmanı (Cal Fire) eyaletin Mariposa bölgesinde devam eden orman yangınıyla ilgili dün yaptığı açıklamada 15 bin 603 hektarlık alanın küle döndüğünü, 10 yapının harap olduğunu, 5 yapının zarar gördüğünü ve hem ev hem de işyeri olmak üzere 3 bin 271 yapının da tehdit altında olduğunu bildirdi.

Yangının önceki günlerde olduğu kadar etkin olmadığı ve itfaiyecilerin ilerleme kaydettiği ifade edilen açıklamada yangına 281 itfaiye aracı, 66 dozer, 46 su ikmal aracı, 2 bin 548 personel ve 17 helikopterle müdahale edildiği belirtildi.

Emergency declared as wildfire rages near Yosemite National Park in California

ACİL DURUM İLAN EDİLMİŞTİ

Dün Kaliforniya Valiliğinden yapılan açıklamada orman yangının kritik altyapıyı tehdit etmesi ve siviller için risk oluşturması nedeniyle Mariposa ilçesi için acil durum ilan edildiği belirtilmişti.

YANGIN, ULUSAL PARKI TEHDİT EDİYOR

Orman yangını, 3 bin metrekare dağlık ve ormanlık alan olan Yosemite Ulusal Parkını da tehdit ediyor. Park, Mamut Ağacı olarak bilinen, en büyük ve en eski ağaçlara da ev sahipliği yapıyor.

Yunanistan'da orman yangınları söndürülemiyor İlginizi Çekebilir Yunanistan'da orman yangınları söndürülemiyor Orman yangını 13,5 saat sonra kontrol altında İlginizi Çekebilir Orman yangını 13,5 saat sonra kontrol altında

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...