Nijerya’da polis ve sivillere saldırı: 17 ölü

Nijerya’da polis merkezine ve sivillere yönelik düzenlenen ayrı saldırılarda 5’i polis toplam 17 kişinin öldürüldüğü belirtildi.

Nijerya’da polis ve sivillere saldırı: 17 ölü

Nijerya'nın kuzeyindeki Katsina eyaletinde silahlı saldırganlar polisi hedef aldı. Polis sözcüsü Gambo Isah saldırıya ilişkin yaptığı açıklamada, yaklaşık 300 kişiden oluşan motosikletli bir grubun Kankara bölgesindeki Gatakawa köyü yakınlarındaki bir karakola saldırı düzenlediğini belirtti. Polislerin saldırganların köye baskın düzenlemesini önlemeye çalıştığını kaydeden Isah, çıkan çatışmada 5 polisin hayatını kaybettiğini 3 sivilin de öldürüldüğünü söyledi.

Yerel yetkili Musa Ado ise yaptığı açıklamada Faskari bölgesindeki 4 köye aynı çete tarafından saldırı düzenlendiğini ifade etti. Ado, Salı ve Çarşamba günleri arasında düzenlenen saldırılarda en az 9 kişinin öldüğünü, saldırganların hayvanları çaldığını ve evleri yağmaladığını kaydetti.

Sri Lanka'da tansiyon yeniden yükseldi İlginizi Çekebilir Sri Lanka'da tansiyon yeniden yükseldi Irak'ta Türkiye karşıtı eylem büyüyor: Büyükelçilikten ayrılmıyorlar İlginizi Çekebilir Irak'ta Türkiye karşıtı eylem büyüyor: Büyükelçilikten ayrılmıyorlar

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...