Suudi kardeşlerin gizemli ölümünde yeni ayrıntılar ortaya çıktı

Avustralya'nın Sidney kentinde evlerinde ölü bulunan 2 Suudi kız kardeşin ölümüyle ilgili yeni detaylar ortaya çıktı. İngiliz basını, Suudi kardeşlerin gizemli ölümlerinde sır perdesinin aralanmaya başladığını duyurdu.

Suudi kardeşlerin gizemli ölümünde yeni ayrıntılar ortaya çıktı

Avustralya'nın Sidney kentinde 7 Haziran tarihinde kiraladıkları evin ayrı odalarında çürümeye başlamış cesetleri bulunan 2 Suudi kız kardeşin ölümüyle ilgili yeni detaylar ortaya çıktı.

Suudi Arabistanlı kız kardeşlerin dört hafta boyunca kirayı ödememesi ve postalarının birikmeye başlamasının ardından, apartman yöneticisi polise durumu bildirmişti.

Polis 7 Haziran’da eve girdiğinde 24 yaşındaki Esra Abdullah Alsehli ve 23 yaşındaki Emel Abdullah Alsehli’nin cansız bedenlerini ayrı odalarda buldu.

Daha önce  5 bin dolar nakit parayla ülkeye geldikleri aktarılan genç kızların burada isimlerini değiştirdiği ve Müslümanlık’tan ayrıldıkları açıklamıştı.

‘TUHAF BİR ADAM BİNA DIŞINDA BEKLİYORDU’

Genç kızların ölüm nedeni bir süredir uluslararası kamuoyundaki gündemini korurken, Daily Mail gazetesinin Avustralya edisyonuna ulaşan bir kaynak, çarpıcı iddialarda bulundu. İsmi açıklanmayan ve kardeşlere yakın olduğu belirtilen kaynak Esra ve Emel’in bu yılın başlarında can güvenliği endişesi yaşadığını söyledi. Kaynak, “Binanın dışında iki arabanın arasında duran ve tuhaf davranan bir adam gördüklerini yetkililere söylediler.” dedi.

Bu açıklama, genç kızların cinayete kurban gitmiş olabileceği tezini de yeniden gündeme getirdi.

Söz konusu adamın görüntülerinin güvenlik kameralarına da yansıdığını belirten kaynak, bu kişinin olayla bir ilgisinin olup olmadığına polisin karar vereceğini söyledi. Yine aynı kaynak, kardeşlerin, birileri tarafından eve getirilen yemek siparişlerinin kurcalamasından korku yaşadıklarını bina yönetimine ilettiklerini de belirtti.

Aynı binada yaşayan bir komşuları da gazeteye yaptığı açıklamada,  “Onlar iki küçük serçe gibiydi. Kapı çalınsa dahi açmak istemiyorlardı. Bir şeyden korkmuşlardı. Onların bu korkusunu fark etmiştim ve yardımcı olmak istiyordum. Ama başarılı olamadım.”dedi.

Suudi kız kardeşlerin ölümünde sır perdesi aralanıyor İlginizi Çekebilir Suudi kız kardeşlerin ölümünde sır perdesi aralanıyor Suudi Arabistan'a yapılacak 1 trilyon dolarlık gökdelenin planları belli oldu İlginizi Çekebilir Suudi Arabistan'a yapılacak 1 trilyon dolarlık gökdelenin planları belli oldu TikTok'un yeni akımı araba hırsızlığını artırdı İlginizi Çekebilir TikTok'un yeni akımı araba hırsızlığını artırdı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...