Yunanistan Cumhurbaşkanı’ndan Türkiye açıklaması

Türkiye ile Yunanistan arasında gerilim tırmanırken, Yunanistan Cumhurbaşkanı Katerina Sakellaropoulou Türkiye'yi eleştirdi.

Yunanistan Cumhurbaşkanı’ndan Türkiye açıklaması

Türkiye ile Yunanistan arasında son dönemde gerilim karşılıklı açıklamalarla iyice tırmanırken, Yunanistan Cumhurbaşkanı Katerina Sakellaropoulou da Yunan basınına verdiği röportajda Türkiye’yi hedef aldı.

Cumhuriyetin yeniden kurulmasının 48. yıl dönümü nedeniyle düzenlenen resepsiyonda konuşan Katerina Sakellaropoulou ilk olarak Kıbrıs sorununa değinirken, “Kıbrıs sorununun Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi kararlarına ve Avrupa müktesebatına dayalı olarak çözümü mutlak önceliğimizdir. ” dedi. Sakellaropoulou, Türkiye’yi Ege ve Akdeniz’de ‘saldırgan tavır sergilemek’le suçladı.

Cumhurbaşkanı ayrıca, Rusya’nın Ukrayna’yı işgaline atıfta bulunarak, konuyu Kıbrıs’a bağlamaya çalıştı. Sakellaropoulou, “Kırk sekiz yıl sonra, uluslararası ve insancıl hukukun bir başka acımasız ihlali, Rusya’nın Ukrayna’yı işgali, günleri ve zihinleri rahatsız ediyor. ” dedi.

Bakan Akar'dan Yunanistan'ın Türk okulları kararına tepki İlginizi Çekebilir Bakan Akar'dan Yunanistan'ın Türk okulları kararına tepki

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...