5 FETÖ’cü memur ihraç edildi

Aile Sosyal ve Politikalar Mersin İl Müdürlüğü’nde Fetullahçı Terör Örgütü Paralel Devlet Yapılanmasına (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında ikisi müdür yardımcısı 5 Devlet memuru ihraç edilerek, kurumla ilişkileri kesildi.

5 FETÖ’cü memur ihraç edildi

Mersin'de Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü bünyesinde yürütülen soruşturma kapsamında Fetullahçı Terör Örgütü Paralel Devlet Yapılanmasına (FETÖ/PDY) mensubu olduğu belirlenen iki müdür yardımcısı olmak üzere 5 Devlet memuru meslekten ihraç edildi. Kurumdan ilişkilyeri kesilen zanlıların, dosyalarının savcılığa gönderildiği öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre Aile Sosyal ve Politikalar Mersin İl Müdürlüğü'nde uzun süredir devam eden Fetullahçı Terör Örgütü Paralel Devlet Yapılanmasına (FETÖ/PDY) yönelik soruşturmanın ilk bölümü tamamlandı. Kurumun il merkezi ve ilçelerdeki yaklaşık bin 250 personeli kapsayan soruşturmada İl Müdür Yardımcıları A. Gül, Ç. Göllü ile memurlar C .K. Karabaş, N. Kara ve F. Kısaoğlu Devlet memurluğu görevinden ihraç edildi. FETÖ terör örgütünün yeniden yapılanmasına destek verdikleri iddiasıyla haklarında yürütülen soruşturmada ihraç kararlarının ulaştığı İl Müdürlüğü'nden 5 personelin ilişiği kesildi.

DOSYALARI SAVCILIĞA GÖNDERİLDİ

Bu arada, haklarında ihraç kararı verilerek kurumla ilişkileri kesilen ikisi müdür yardımcısı 5 memurla ilgili dosyaların gereğinin yapılması için Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderildiği öğrenildi. Kurum bünyesindeki soruşturmanın ise devam edeceği ifade edildi.

İki vali yardımcısı ile hukuk müşaviri FETÖ'den ihraç edildi İlginizi Çekebilir İki vali yardımcısı ile hukuk müşaviri FETÖ'den ihraç edildi

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...