Bir ay önce ortadan kaybolan hukuk öğrencileri için arama başlatıldı

Muğla’nın Bodrum ilçesindeki bir otele çalışmaya gelen ve bir ay önce aniden ortadan kaybolan Hukuk Fakültesi son sınıf öğrencisi için bugün 25 kişilik bir ekip ile son olarak görüldüğü ormanlık alanlarda arama kurtarma çalışmalarına başlandı.

Bir ay önce ortadan kaybolan hukuk öğrencileri için arama başlatıldı

Erzurum ilinde yaşayan ve Erzurum Atatürk Üniversitesi Hukuk Fakültesi son sınıfında öğrenim gören 26 yaşındaki Fuat Altun, bir turistik tesiste çalışmak için geldiği Bodrum'da 5 Temmuz 2022 tarihinde Torba Mahallesi'nde yola çıkarak ortalığı birbirine katmıştı.

Vatandaşlara hakaret eden yoldan geçen araçların önünü kesen Altun şikayet üzerine polisler tarafından gözaltına alınmış, Bipolar hastalığı olduğu anlaşılınca aynı gün serbest bırakılmıştı. Ailesinin 6 Temmuz tarihinden kendisinden haber alamaması üzerine ağabeyi bilgisayar mühendisi  Fuat Altun(33) Bodrum'a gelerek kardeşini aramaya başlamış ancak sonuç alamamıştı.

25 KİŞİLİK EKİP ARAMAYA BAŞLADI

O günden bu yana jandarma, polis ve savcılığa müracaat ederek kaybolan kardeşinin bulunması için yardım isteyen ağabey Fuat Altun'un talepleri doğrultusunda bugün Jandarma, polis, AFAD ekiplerinden oluşan 25 kişi Torba ile Kızılağaç Mahallesi arasındaki ormanlık alanda arama kurtarma çalışmalarına başladı. Arama çalışmalarına jandarmaya ait arama kurtarma operasyonlarında görev yapan köpeklerde katıldı. Dereler, ormanlık alanlar ve menfezler didik didik arandı.

BİR ANDA ORTADAN KAYBOLDU

Ağabeyi Fuat Altun “Burada hastalığı nedeniyle yaşanan bir olayda polis gözaltına almış, ancak ondan sonra hemen serbest bırakılmış. Kardeşim rahatsızdı ve zaman zaman kendini kaybediyordu. Kendisine ulaşamayınca Bodrum'a geldim ve aramaya başladım. O günden bu yana kendisine ulaşamadık, tüm güvenlik güçlerinden yardım istedik. Büyük bir şok ve acı içerisindeyiz, kardeşimin bir an önce bulunmasını diliyorum” diye konuştu.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...