Çeşme Belediye Başkanı: Muhakkak araştırılacak

İzmir Çeşme’de çıkan yangın yoğun uğraşlar sonucu söndürüldü. Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran "AFAD’ın ilimiz için yapmış olduğu fırtına uyarısının olduğu bir günde bu kadar büyük bir yangının olması muhakkak araştırılacaktır” dedi.

Çeşme Belediye Başkanı: Muhakkak araştırılacak

Yangın, dün saat 22.10 sıralarında Çeşme ilçesine bağlı Ildır Mahallesi'nde çıktı. İddiaya göre atılan bir izmaritten dolayı evlere yakın noktada çıkan yangın, rüzgarın da etkisiyle büyüdü. Alevleri gören vatandaşların durumu bildirmesi üzerine bölgeye İzmir Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı 5 arazöz, 3 ilk müdahale aracı ve belediye ekiplerine ait çok sayıda itfaiye aracının yanı sıra TOMA aracı sevk edildi.

Yangın bölgesi yakınındaki 8 ev, 3 restoran ve 3 baraka tedbir amaçlı boşaltılırken, alevler çok sayıda itfaiye ekibinin müdahalesi ile kontrol altına alındı. Soğutma çalışmaları devam eden yangının çıkış nedeniyle ilgili soruşturma başlatıldı.

Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran

UMARIM BU SON YANGIN OLUR

Bölgeye gelerek çalışmaları yerinde takip eden ve yangının denize yakın noktalarda tamamen kontrol altına alındığını, kuvvetli rüzgar nedeniyle tepelerde ara sıra harlamalar olduğunu belirten Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran, “Yangını kontrol altına almış durumdayız. Bir hafta içerisinde üçüncü yangın ve umarım bu son olur. AFAD'ın ilimiz için yapmış olduğu fırtına uyarısının olduğu bir günde bu kadar büyük bir yangının olması muhakkak araştırılacaktır” dedi.

EVİN ÖNÜNDE İKİ TÜP VARDI

Tedbir amaçlı yaklaşık 15 tane evin boşaltıldığını belirten Oran: “Alevler evlerin sıfır noktasına kadar gelmişti ama anında yerinde müdahale ile alevleri kontrol altına alarak hemen soğutma çalışmalarına başlanıldı. Alevlerden zarar gören ev olmadı. Az önce gördüm, kurtardığımız evlerin bir tanesinin önünde iki tane tüp vardı. Allah bizi korumuş” diye konuştu.

İNŞALLAH EVİM YANMAMIŞTIR

Alevlerin evinin önündeki ağaçlara kadar geldiğini ifade eden Emin Yüksel (57) ise “Sitelerden tanıdık birisinin ‘evin arkasında yangın var' diye telefon açmasının ardından hanım ile dışarı çıkıp baktığımızda alevler bir dakika sürmeden evin önündeki çam ağaçlarını sarmaya başladı. Daha önceden istiflediğim odunlar da alev aldı ve şu an için evimin yerinde durup durmadığını bilmiyorum. İnşallah yanmamıştır” şeklinde konuştu.

Öte yandan, Çeşme Ildır'daki yangınla ilgili sosyal medya hesabından paylaşım yapan İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, yangının kontrol altına alındığını ve 2 gün sürecek olan kuvvetli rüzgarlardan dolayı vatandaşların tedbirli ve dikkatli olması yönünde tavsiyede bulundu.

Datça yangını kontrol altına alındı İlginizi Çekebilir Datça yangını kontrol altına alındı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...