Çocuklarına uyguladığı şiddet gizli kamerayla görüntülendi

Sivas’ta bir baba, boşandığı eşinin çocuklarına uyguladığı şiddeti gizli kamera ile görüntüledi, çocuklara şiddet uygulayan anne gözaltına alındı.

Edinilen bilgilere göre, olay, kent merkezinde meydana geldi. Baba Furkan Yıldız yaklaşık 10 ay önce boşandığı çocuklarının annesi E.Y. tarafından darp edildiğini düşünerek eve güvenlik kamerası yerleştirdi. Anne 2 yaşındaki çocuğu Ö.E.Y'nin gözleri önünde 7 yaşındaki çocuğu A.A.Y'yi acımazsızca dövdü.

Annenin çocuğunu dövdüğü anlar eve yerleştirilen kameraya yansıdı. Görüntülerde annenin çocuğuna bağırıp tokat attığı, saçından çektiği, tekmelediği ve sırtını yumrukladığı görüldü. Çocuklarının dövüldüğünü kamera kaydıyla ispatlayan baba savcılığa suç duyurusunda bulundu. Anne Sivas İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince gözaltına aldı. Çocukların ise koruma altına alındığı öğrenildi.

“ÇOCUĞUN ELLERİ AYAKLARI BAĞLANMIŞTI”

Baba Furkan Yıldız, çocuğunun ellerinin bağlı olduğunu söyleyerek, “Olay komşuların ihbarı üzerine oldu. Evde kamera kaydımız vardı. Ben bunu daha sonra izleme kararı aldım. Sonrasın da kamera kayıtlarını izleyince bizzat savcılığa suç duyurusunda bulundum. Biz evlenmeden de önce şiddet durumları vardı ama bu kadar boyutta değildi. Bir gün annesi de tekrar otururken beni çağırdılar acil bir durumda. Bende iş saatinde apar topar gittim.

Baktım çocuğun elleri ayakları bağlanmıştı. Çocuğu o anda kurtardık. Daha sonra evimize kamera koyma kararı aldık. Kendisinin psikolojik rahatsızlıkları vardı. Onla alakalı ilaç kullanıyordu. Bu durumu tetikledi tabi. Çocuklarım şuan iyi. Velayet için davamızı açtık. Yaklaşık 10 ay oldu boşanalı” dedi.

“DÖVDÜĞÜ KIZ, BAŞKA İLİŞKİSİNDEN”

Olayın ardından açıklama yapan kızlardan birinin babası eski eş Furkan Yıldız, Eda Ö. ile 2019 yılında evlendiklerini ve çocuklardan A.A.Y.’nin eski eşinin başka ilişkisinden, Ö.E.Y.’nin ise kendi çocuğu olduğunu söyledi. Yıldız, evlendikten sonra A.A.Y.’yi de kendi nüfusuna aldığını söyledi.

Eski eşi Eda Ö.’nün evlenmeden önceki dönemlerde de çocuğa karşı şiddet uyguladığını belirten Furkan Yıldız, şunları söyledi:

* “Annesinin evindeyken A.A.Y.’nin ellerini, ayaklarını bağlamıştı. Koşup biz kurtardık. 10 ay önce kendisinden boşandım. Öncesinde eve kamera koymuştum. Komşularım sık sık çocukların ağlama seslerini duyduklarını söylemeleri üzerine kamera kayıtlarını izledim. Görünce de savcılığa suç duyurusunda bulundum.

* Biz evlenmeden önce de çocuğa şiddet durumları vardı. Ama bu boyutta değildi. Onun psikolojik rahatsızlıkları var. Bununla alakalı da ilaç kullanıyor. Çocukların şu anki durumları iyi. Çocukların velayeti annesinde. Velayetini almak için de dava açtım. İnşallah en kısa sürede sonuçlanması için gerekeni yapacağız.” İHA-DHA

Yargıtay: Evde gizli kamerayla hizmetliyi takip hukuka uygun İlginizi Çekebilir Yargıtay: Evde gizli kamerayla hizmetliyi takip hukuka uygun Umarsız anne 6 aylık bebeğini araçta bıraktı, şehir karıştı İlginizi Çekebilir Umarsız anne 6 aylık bebeğini araçta bıraktı, şehir karıştı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...