Erbakan: Maaşlara yüzde 100 zam yapacağız

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Bursa'nın ilçesine gelerek bir dizi ziyaretlerde bulundu. Erbakan, iktidara gelir gelmez maaşlara yüzde 100 zam yapacaklarını söyledi.

Erbakan: Maaşlara yüzde 100 zam yapacağız

Partililer tarafından İnegöl girişinde karşılanan Fatih Erbakan, Kapalı Çarşı’da esnaf ziyareti yaptı. Çarşı içinde esnaf ziyareti yapan Erbakan, dua beklediklerini ifade etti.

Esnaf ziyaretleri sırasında Uzun Sokak girişinde vatandaşlara hitap eden Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Anadolu'nun dört bir yanında halk ile bir araya gelip onların taleplerini dinlediklerini dile getirerek, “Yeniden Refah Partisi teşkilatları olarak İnegöl'de halkla kucaklaşma programlarımızı gerçekleştiriyoruz. Esnafımıza halkımıza selam veriyoruz. Onların desteklerini ve dualarını talep ediyoruz“ diye konuştu.

EN ÖNEMLİ SIKINTI EKONOMİ

Fatih Erbakan en önemli sıkıntının ekonomi kaynaklı olduğuna dikkat çekerek şunları söyledi;

*En önemli sıkıntı nedir? Maalesef ki ekonomik sıkıntılar, geçim derdi, işsizlik. Anadolu'nun dört bir yanında işsizlikten insanlar adeta kırılıyor. 1.5 milyon üniversite diplomalı işsiz, 10 milyonun üzerinde toplam işsiz sayısı ve dünyanın en büyük işsizler ordusu.

*Öyle bölgeler var ki 2 tane gençten 1 tanesi işsiz. Bu nedenle ilçeler, köyler, beldeler eriyor. Hatta Doğu Anadolu'da, Güneydoğu Anadolu'da şehirler, iller eriyor ve göç ediyor. Oralardaki perişanlığı, sıkıntıları gittiğimiz zaman birebir görüyoruz.

*Milli görüşle yönetilmezsek başımıza 3 tane felaket gelir; borca esir olmak, işsiz kalmak, aç kalmak. İktidarımıza Anadolu'nun en ücra köşesindeki Ahmet amca hakim karşısında Cumhurbaşkanından en ufak bir farkı olmadığını bilecek.

*İktidarı üstün tutan bir yargı mekanizması değil, hakkı üstün tutan bir adalet mekanizması olacak. Ehliyet, liyakat ve adalet olacak. Adaletin olmadığı yerde kalkınma, sanayi, refah olmaz.

“MAAŞLARA YÜZDE 100 ZAM YAPACAĞIZ

*Göreve geldiğimizde en düşük emekli maaşı asgari ücret kadar olacak. Gelir gelmez yüzde 100 maaş zammı yapacağız. Çiftçiye nefes hibeleri vereceğiz. EYT ve 3600 ek gösterge sorunu kalmayacak.

*İşsizliğe çözüm içim 81 ilimize 681 refah projesini hazırladık. Bu projeler üretime ve istihdama yönelik projeler. Milli kaynak paketleri projemizi ortaya koyduk. Bu kitapta 15 adımda 150 milyar dolar kaynak var. Bizim 50 senelik geçmişimiz var. Allah Erbakan hocadan razı olsun. İHA

Fatih Erbakan: Erdoğan'ı desteklemeyeceğiz İlginizi Çekebilir Fatih Erbakan: Erdoğan'ı desteklemeyeceğiz

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...