İptal edilen KPSS sınavı, enflasyonun yüzde 176'ya çıkması ülke gündemini sallarken AKP Genel Başkan Yardımcısı Ömer İleri'den dikkat çeken sözler... "Türkiye çok güzel haberlerle gündeme geliyor" diyen İleri, şaşırtan ifadeler kullandı.

Loading ...

AKP Genel Başkan Yardımcısı Ömer İleri katıldığı bir etkinlikte şaşırtan açıklamalarda bulundu. “Bilindiği gibi son haftalarda Türkiye çok güzel haberlerle gündeme geliyor” diyen, Ömer İleri şunları söyledi:

– Tahıl koridoru bunun en güzel örneği. Biz içerideki ekonomik kalkınmada olduğu gibi yine Cumhurbaşkanımızın liderliğinde dış politikada da çok ciddi başarılara imza atan bir ülke haline geldik. Kilit bir ülkeyiz, küresel aktör olma yolunda hızla ilerliyoruz.

– Yine son bir gelişme olarak KPSS konusu gündemde yerini aldı. O konuda Cumhurbaşkanımızın liderliğinde devlet mekanizması gençlerimizin yanındadır ve bütün süreçler olması gerektiği şekilde işletilmektedir.

TÜRKİYE EKONOMİSİNİN NE KADAR BÜYÜDÜĞÜNÜ GÖRDÜK

– Ekonomi konusunda da güzel gelişmeleri de tekrar dikkat çekmemiz lazım. Dün Ticaret Bakanımızda açıkladı yine bir ihracat rekoru kırıldı. Tabi ki Türkiye konjonktürel sebeplerle bütün dünyada olduğu gibi bir ekonomik süreç yaşamaktadır. Bunu hepimiz biliyoruz. Ama devletimizin aldığı tedbirler; özellikle sabit gelirliyi korumak noktasında ortadadır.

– Ücret artışlarından tutun yine son kabine toplantısından sonra açıklanan sosyal konut meselesine kadar hakikatten Cumhurbaşkanımız vatandaşın yanındadır. İnşallah Türkiye doğru yolda ilerlemekte ve ekonominin çok daha güzel bir noktaya gelecek diye görüyoruz. Bunun emareleri de zaten ortadadır.

– Bütün dünyanın küçüldüğü bir süreçte Türkiye ekonomisinin ne kadar büyüdüğünü hepimiz gördük. 2021 rakamlarında yüzde 11 büyüme kaydettik. İhracatımız geçen yıl rekor kırdı ve yeni bir rekor haberi de dün geldi aylık bazda.

İLGİLİ HABEREnflasyon rakamları açıklandı İLGİLİ HABERKPSS iptal edildi